X-lecie Masażu - Sławomir Malitowski

X-lecie Masażu - Sławomir Malitowski (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

05.05.2017

Nazywam się Sławomir Malitowski. Urodziłem się i mieszkam w Szczecinie. Po skończeniu liceum ogólnokształcącego w Szczecinie, ponieważ zawsze interesowałem się biologią i aktywnie uprawiałem sport, postanowiłem rozpocząć naukę w Zachodniopomorskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie. Wybrałem specjalność technik masażysta. Szkołę ukończyłem w roku 2013 i uzyskałem tytuł Technika masażysty.

Równocześnie rozpocząłem studia w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Szczecinie na kierunku fizjoterapia. W czasie studiów odbywałem półroczny staż w Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie na ulicy Arkońskiej na wszystkich oddziałach. Studia ukończyłem w 2015 roku i uzyskałem licencjat z fizjoterapii. Sześć sezonów pracowałem jako ratownik w Niemczech, co pozwoliło mi na opanowanie języka i zdanie egzaminu na certyfikat B2 z języka niemieckiego. Zdobyte kwalifikacje i znajomość języka pomogły mi w uzyskaniu pracy w Niemczech jako fizjoterapeuta w Schwedt. Nadal podnoszę swoje kwalifikacje i w związku z tym podjąłem studia II stopnia na Uniwersytecie Szczecińskim o specjalności Trener Aktywności Osób Starszych, co jest związane z moją aktualną pracą. Obecnie odbywam również staż w klinice w Schwedt i jednocześnie pracuję jako fizjoterapeuta.

Bardzo dobrze wspominam naukę w Zachodniopomorskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie. Szkoła posiada bardzo dobre wyposażenie i wymagających nauczycieli, którzy dbają o wysoki poziom wiedzy. Wiedza i doświadczenie, którą zdobyłem bardzo pomaga mi w codziennej pracy z pacjentami, oraz była przeze mnie wykorzystywana na studiach z fizjoterapii. Centrum jest szkołą bardzo przyjazną dla uczniów, prezentuje wysoki poziom i daje doskonałą bazę do wykonywania zawodu i podnoszenia kwalifikacji, oraz procentuje w mojej pracy. Jako absolwent bardzo polecam podjęcie nauki w „mojej” szkole, gdyż zdobyte tu kwalifikacje, praktyka i doświadczenie dają szerokie możliwości w podjęciu pracy, zarówno w Polsce jak i w krajach Unii Europejskiej.

Ostatnie aktualności

Wagary? Nie! »

Młodzież ucząca się w WZSP w Szczecinie otwiera drzwi swojej szkoły a następnie zaprasza na spacer przez lasek Arkoński na Polanę Czerwoną.

Teraz My - Filip Grzelak »

Ołówkiem od H do B, lewą ręką wyczarowuje obrazy inspirowane symfonią wrażliwej duszy. Dzisiaj swój talent zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną transponuje w kierunku zawodu: technik dentystyczny. Wybór szkoły to impuls intuicji.

Wspólna akcja WZSP i fundacji "Mam marzenie" »

Fundacja Mam marzenie ruszyła ze swoja misją w Polsce w lutym 2004 roku, zajmując się spełnianiem życzeń ciężko, często nieuleczalnie chorych dzieci.

Wycieszka krajoznawcza do ogrodu dendrologicznego w Przelewicach »

W dniu 02.06. 2010 r. uczniowie z zawodów :Opiekun w Domu Pomocy Społecznej oraz Terapeuta Zajęciowy wraz z nauczycielami Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Szczecinie w ramach przedmiotu „Organizacja czasu wolnego” ...

Więcej aktualności

Targi edukacyjne w Radissonie »

4-go grudnia 2009 r. w hotelu Radisson odbyły się targi edukacyjne. Odwiedzali je tłumnie uczniowie gimnazjów i liceów, którzy planują swoją dalszą edukację...

Uroczystość wręczenia indeksów »

3-go listopada 2009 r. w Auli Pałacu Pod Globusem przy placu Orła Białego nr 2 odbyło się uroczyste wręczenie indeksów.

Koło Masażystów zaprasza - masaż Lomi Lomi »

Lomi Lomi to masaż o prastarej tradycji i korzeniach. Jego ojczyzną są Hawaje. Kryje się za nim filozofia Huny...

Podziękowania z PSMedycznej »

5-go października rozpczęła się budowa nowego centrum walki z nowotworem piersi, jednocześnie nasza szkoła podziękowała twórcom i pracownikom Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii za długoletnią współpracę.

O zawodzie technika elektroradiologii »

W związku z obchodami 50-lecia kształcenia w zawodzie Technik elektroradiolog w naszej szkole, prezentujemy pierwszy z serii materiałów związanych z zawodem i jego historią w PSMedycznej.

Czapki w górę! »

28 sierpnia zapraszamy absolwentów na uroczystość wręczenia dyplomów.

Wyprawa do rezerwatu Świdwie 2009 »

Kolejny raz porywa nas przyroda - majowa przygoda w rezerwacie Świdwie.

Obchody 50-lecia kształcenia techników farmaceutycznych »

Uroczyste obchody miały miejsce w naszej szkole 5-go czerwca 2009 roku. Byli wspaniali goście, była prezentacja i wykład naukowy, nie zabrakło wspomnień i łez wzruszenia...