X-lecie Masażu – Metamorfoza

X-lecie Masażu – Metamorfoza (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

25.04.2017

Moja ukochana szkoła ma już 10 lat! To w Zachodniopomorskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego obudził się mój talent do pracy z ludźmi. To właśnie tu miałam możliwości rozwoju dzięki wspaniałym nauczycielom i wspierającej dyrekcji.

Po ukończeniu technikum byłam w pełni przygotowana do wykonywania zawodu - mimo, że to nieustanna nauka, którą kontynuuję także i dziś. Dobrze wspominam naszą zgraną klasę. Pomagaliśmy sobie wzajemnie, a wszechobecna dziś rywalizacja była dla nas wtedy zupełną abstrakcją. Po obowiązkowych lekcjach mogliśmy rozwijać swe zainteresowania w ramach Koła Sprawnych Rąk prowadzonego przez Panią Renatkę Lesisz. To szczególna osoba, od której uczyłam się pomagania i ofiarowania radości ludziom. Jestem wdzięczna, że mogłam korzystać z jej wsparcia zwłaszcza w trudnych dla mnie momentach. ZCKZiU to nie tylko szkoła. Była dla mnie jak dom, emanujący ciepłem i zrozumieniem. To także miejsce zdobywania rzetelnego wykształcenia. Co jej zawdzięczam? Wspaniałą karierę, w której każdy kolejny pacjent-klient jest dla mnie inspiracją do ciągłego rozwoju. Szkoła, która uczyła "naprawiania kręgosłupów" zbudowała mój kręgosłup życiowy - dała mi zawód, który nie jest tylko pracą - lecz fascynującą pasją. Życzę jej 100 lat i mądrych, uzdolnionych uczniów.

Dzisiaj ! ? Jestem od 8 lat właścicielką studia „Eco-pilates” i „eco-masaż”. Tworzę firmę rodzinną. Moje obie córki wiążą przyszłość z fizjoterapią i masażem.

Beata Nowak

Galeria:

Ostatnie aktualności

Wagary? Nie! »

Młodzież ucząca się w WZSP w Szczecinie otwiera drzwi swojej szkoły a następnie zaprasza na spacer przez lasek Arkoński na Polanę Czerwoną.

Teraz My - Filip Grzelak »

Ołówkiem od H do B, lewą ręką wyczarowuje obrazy inspirowane symfonią wrażliwej duszy. Dzisiaj swój talent zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną transponuje w kierunku zawodu: technik dentystyczny. Wybór szkoły to impuls intuicji.

Wspólna akcja WZSP i fundacji "Mam marzenie" »

Fundacja Mam marzenie ruszyła ze swoja misją w Polsce w lutym 2004 roku, zajmując się spełnianiem życzeń ciężko, często nieuleczalnie chorych dzieci.

Wycieszka krajoznawcza do ogrodu dendrologicznego w Przelewicach »

W dniu 02.06. 2010 r. uczniowie z zawodów :Opiekun w Domu Pomocy Społecznej oraz Terapeuta Zajęciowy wraz z nauczycielami Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Szczecinie w ramach przedmiotu „Organizacja czasu wolnego” ...

Więcej aktualności

Targi edukacyjne w Radissonie »

4-go grudnia 2009 r. w hotelu Radisson odbyły się targi edukacyjne. Odwiedzali je tłumnie uczniowie gimnazjów i liceów, którzy planują swoją dalszą edukację...

Uroczystość wręczenia indeksów »

3-go listopada 2009 r. w Auli Pałacu Pod Globusem przy placu Orła Białego nr 2 odbyło się uroczyste wręczenie indeksów.

Koło Masażystów zaprasza - masaż Lomi Lomi »

Lomi Lomi to masaż o prastarej tradycji i korzeniach. Jego ojczyzną są Hawaje. Kryje się za nim filozofia Huny...

Podziękowania z PSMedycznej »

5-go października rozpczęła się budowa nowego centrum walki z nowotworem piersi, jednocześnie nasza szkoła podziękowała twórcom i pracownikom Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii za długoletnią współpracę.

O zawodzie technika elektroradiologii »

W związku z obchodami 50-lecia kształcenia w zawodzie Technik elektroradiolog w naszej szkole, prezentujemy pierwszy z serii materiałów związanych z zawodem i jego historią w PSMedycznej.

Czapki w górę! »

28 sierpnia zapraszamy absolwentów na uroczystość wręczenia dyplomów.

Wyprawa do rezerwatu Świdwie 2009 »

Kolejny raz porywa nas przyroda - majowa przygoda w rezerwacie Świdwie.

Obchody 50-lecia kształcenia techników farmaceutycznych »

Uroczyste obchody miały miejsce w naszej szkole 5-go czerwca 2009 roku. Byli wspaniali goście, była prezentacja i wykład naukowy, nie zabrakło wspomnień i łez wzruszenia...