X-lecie Masażu – KOŁO WCIĄŻ NA FALI

X-lecie Masażu - CZAS PŁYNIE…… A KOŁO WCIĄŻ NA FALI (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

19.04.2017

O Szkolnym Kole Masażu jednym zdaniem ?

„To przyzwolenie na „dotykanie” masażu wszystkimi zmysłami z fantazją.” /Anna Karaś/

Przygoda ze Szkolnym Kołem Masażu toczy się od roku szklonego 2008/2009 Przez 8 lat działalności odbyło się 55 spotkań, które zostały zatrzymane w kadrze, by dziś obudzić wspomnienia.

Zabawa w „Kółko” rozpoczęta 17 lutego 2009r. stała się inspiracją i bodźcem do rozwoju młodych adeptów sztuki masażu.

Do odkrywania zawodowego potencjału, stawiania pytań, poszukiwania odpowiedzi, zaspokajania ciekawości i budowania doświadczania. To inna forma dopełniania zawodowej wiedzy, której celem jest rozbudzić apetyt na masaż, skosztować wszystkich jego smaków. Poczuć siłę i magię dotyku. Do dziś udało się przekonać wielu, że masaż może być wielobarwny, za każdym razem inny.
Może pachnieć czekoladą, rozgrzewać gorącymi kamieniami, przyjemnie zaszumieć w głowie i w uszach podczas zabiegu świecowania. Może też być nieugięty i nieustępliwy jak jego królowa Anatomia o czym zdecydowanie przypomina masaż tensegracyjny.

Czasem gorącą bańką wsysa się w tkanki, zaboli posiniaczy po to by obudzić odporność i wyleczyć. Innym razem „leniwy” ucieka się do elastycznych taśm kinesiology tapingu. Podpiera się ich 24-godzinnym działaniem… Może też zapalić „moxę” i dodać energii wędrując po meridianach głównych i cudownych. Lubi rozciągnąć do granic możliwości a raczej niemożliwości, w zupełnie tajskim stylu. Czasem bambusowymi pałeczkami zroluje ciało lub ziołowymi stemplami zaznaczy się na zmęczonym ciele. A gdy apetyt na masaż rośnie mnożymy go przez dwa by w masażu na cztery ręce podwójnie odczuwać odprężenie i relaks.

Taki właśnie jest Masaż: nieodkryty i tajemniczy, z coraz to nowymi perspektywami na horyzoncie. Zatopieni w jego magii wciąż go odkrywamy. I choć czas płynie on pozostaje na fali, a My, niesieni naszą pasją , z fantazją odkrywamy jego głębię.

Anna Karaś
Kapitan SKM w Zachodniopomorskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie

Zapraszamy do galerii »

Ostatnie aktualności

Wagary? Nie! »

Młodzież ucząca się w WZSP w Szczecinie otwiera drzwi swojej szkoły a następnie zaprasza na spacer przez lasek Arkoński na Polanę Czerwoną.

Teraz My - Filip Grzelak »

Ołówkiem od H do B, lewą ręką wyczarowuje obrazy inspirowane symfonią wrażliwej duszy. Dzisiaj swój talent zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną transponuje w kierunku zawodu: technik dentystyczny. Wybór szkoły to impuls intuicji.

Wspólna akcja WZSP i fundacji "Mam marzenie" »

Fundacja Mam marzenie ruszyła ze swoja misją w Polsce w lutym 2004 roku, zajmując się spełnianiem życzeń ciężko, często nieuleczalnie chorych dzieci.

Wycieszka krajoznawcza do ogrodu dendrologicznego w Przelewicach »

W dniu 02.06. 2010 r. uczniowie z zawodów :Opiekun w Domu Pomocy Społecznej oraz Terapeuta Zajęciowy wraz z nauczycielami Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Szczecinie w ramach przedmiotu „Organizacja czasu wolnego” ...

Więcej aktualności

Targi edukacyjne w Radissonie »

4-go grudnia 2009 r. w hotelu Radisson odbyły się targi edukacyjne. Odwiedzali je tłumnie uczniowie gimnazjów i liceów, którzy planują swoją dalszą edukację...

Uroczystość wręczenia indeksów »

3-go listopada 2009 r. w Auli Pałacu Pod Globusem przy placu Orła Białego nr 2 odbyło się uroczyste wręczenie indeksów.

Koło Masażystów zaprasza - masaż Lomi Lomi »

Lomi Lomi to masaż o prastarej tradycji i korzeniach. Jego ojczyzną są Hawaje. Kryje się za nim filozofia Huny...

Podziękowania z PSMedycznej »

5-go października rozpczęła się budowa nowego centrum walki z nowotworem piersi, jednocześnie nasza szkoła podziękowała twórcom i pracownikom Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii za długoletnią współpracę.

O zawodzie technika elektroradiologii »

W związku z obchodami 50-lecia kształcenia w zawodzie Technik elektroradiolog w naszej szkole, prezentujemy pierwszy z serii materiałów związanych z zawodem i jego historią w PSMedycznej.

Czapki w górę! »

28 sierpnia zapraszamy absolwentów na uroczystość wręczenia dyplomów.

Wyprawa do rezerwatu Świdwie 2009 »

Kolejny raz porywa nas przyroda - majowa przygoda w rezerwacie Świdwie.

Obchody 50-lecia kształcenia techników farmaceutycznych »

Uroczyste obchody miały miejsce w naszej szkole 5-go czerwca 2009 roku. Byli wspaniali goście, była prezentacja i wykład naukowy, nie zabrakło wspomnień i łez wzruszenia...