X-lecie Masażu - Anna Zarzyńska

X-lecie Masażu - Anna Zarzyńska (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

10.10.2017

Mieszkam i pracuję w Szczecinie. Jako dwunastolatka podjęłam decyzje, że w przyszłości chcę zostać rehabilitantką. Pierwszym krokiem było rozpoczęcie nauki w Policealnej Szkole Medycznej w Szczecinie na kierunku technik masażysta w roku 2007. Bardzo miło wspominam te dwa lata nauki nie tylko ze względu na dobrze wykwalikowaną kadrę nauczycielską , ale również na ludzi, których spotkałam na swojej drodze.

Muszę przyznać, że szkoła ma dobrze wyposażone sale do ćwiczeń i prowadzenia wykładów. Możliwość odbywania praktyk w różnych placówkach pozwala na dalsze rozwijanie swoich umiejętności i pogłębianie wiedzy.

Tytuł technika masażysty zdobyłam w 2009 roku i od razu rozpoczęłam studia licencjackie fizjoterapii w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Szczecinie. Długo szukałam miejsca do odbycia stażu i dopiero na trzecim roku studiów udało mi się odbyć staż jako masażysta w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki w Szczecinie. Ukończyłam studia licencjackie w czerwcu 2012 roku i dostałam propozycję prowadzenia ćwiczeń korekcyjnych dla dzieci. Staż zakończyłam w listopadzie 2012 roku, a od stycznia 2013 zaczęłam pracę. Podczas pracy w przychodni rehabilitacyjnej udałam się na studia II stopnia na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Tytuł magistra otrzymałam w 2015 roku.

W Przychodni zajmuje się głównie masażami, ale również prowadzę zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dla dzieci. Połączenie masażu i ćwiczeń pozwala mi na spełnianie się zawodowo. Nie narzekam na brak pracy dlatego od tamtej pory udało mi się ukończyć kurs PNF Basic.

Anna Zarzyńska

Ostatnie aktualności

Wagary? Nie! »

Młodzież ucząca się w WZSP w Szczecinie otwiera drzwi swojej szkoły a następnie zaprasza na spacer przez lasek Arkoński na Polanę Czerwoną.

Teraz My - Filip Grzelak »

Ołówkiem od H do B, lewą ręką wyczarowuje obrazy inspirowane symfonią wrażliwej duszy. Dzisiaj swój talent zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną transponuje w kierunku zawodu: technik dentystyczny. Wybór szkoły to impuls intuicji.

Wspólna akcja WZSP i fundacji "Mam marzenie" »

Fundacja Mam marzenie ruszyła ze swoja misją w Polsce w lutym 2004 roku, zajmując się spełnianiem życzeń ciężko, często nieuleczalnie chorych dzieci.

Wycieszka krajoznawcza do ogrodu dendrologicznego w Przelewicach »

W dniu 02.06. 2010 r. uczniowie z zawodów :Opiekun w Domu Pomocy Społecznej oraz Terapeuta Zajęciowy wraz z nauczycielami Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Szczecinie w ramach przedmiotu „Organizacja czasu wolnego” ...

Więcej aktualności

Targi edukacyjne w Radissonie »

4-go grudnia 2009 r. w hotelu Radisson odbyły się targi edukacyjne. Odwiedzali je tłumnie uczniowie gimnazjów i liceów, którzy planują swoją dalszą edukację...

Uroczystość wręczenia indeksów »

3-go listopada 2009 r. w Auli Pałacu Pod Globusem przy placu Orła Białego nr 2 odbyło się uroczyste wręczenie indeksów.

Koło Masażystów zaprasza - masaż Lomi Lomi »

Lomi Lomi to masaż o prastarej tradycji i korzeniach. Jego ojczyzną są Hawaje. Kryje się za nim filozofia Huny...

Podziękowania z PSMedycznej »

5-go października rozpczęła się budowa nowego centrum walki z nowotworem piersi, jednocześnie nasza szkoła podziękowała twórcom i pracownikom Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii za długoletnią współpracę.

O zawodzie technika elektroradiologii »

W związku z obchodami 50-lecia kształcenia w zawodzie Technik elektroradiolog w naszej szkole, prezentujemy pierwszy z serii materiałów związanych z zawodem i jego historią w PSMedycznej.

Czapki w górę! »

28 sierpnia zapraszamy absolwentów na uroczystość wręczenia dyplomów.

Wyprawa do rezerwatu Świdwie 2009 »

Kolejny raz porywa nas przyroda - majowa przygoda w rezerwacie Świdwie.

Obchody 50-lecia kształcenia techników farmaceutycznych »

Uroczyste obchody miały miejsce w naszej szkole 5-go czerwca 2009 roku. Byli wspaniali goście, była prezentacja i wykład naukowy, nie zabrakło wspomnień i łez wzruszenia...