O nas się mówi, o nas się pisze

"MojeMiasto" o szkole...

26.06.2009

Niniejszy tekst jest przedrukiem artykułu, który ukazał się w dzienniku "Moje Miasto".

autor: Magdalena Ratajczak

Jak zostać ratownikiem?

Kilkuset przyszłych uczniów zawitało do Policealnej Szkoły Medycznej podczas dni otwartych. Zawody związane z poprawą zdrowia i rehabilitacją cieszą się coraz większym powodzeniem.

Już wczasie nauki w szkole uczniowie mogą znaleźć pracę i zdobyć międzynarodowe certyfikaty potwierdzające ich umiejętności.

[ Kontynuacja z poprzedniej strony ]

- Słyszałyśmy o tej szkole wiele pozytywnych opinii, dlatego zdecydowałyśmy się zobaczyć, jak wygląda "na żywo" - mówią Asia i Ola z LO 19. - Panuje tu bardzo fajna atmosfera, uczniowie dobrze się tu czują i mają dobry kontakt z wykładowcami. Udało się nam także uzyskać wszystkie informacje na temat kierunku technik masażysta, na którym chcemy się uczyć.

Szkoła ma do zaproponowania także wiele innych atrakcyjnych kierunków.

- Kształcimy średni personel medyczny, głównie w zawodach technicznych - wyjaśnia dyrektor Małgorzata Grędowicz. - Kandydaci mają do wyboru kilka kierunków, m.in. technik dentystyczny, technik farmaceutyczny, czy technik masażysta. Od kilku lat własnie one cieszą się największym zainteresowaniem. Z każdym kandydatem przeprowadzamy indywidualne rozmowy, żeby poznać ich predyspozycje.

Szkoła wprowadziła także nowe kierunki kształcenia, które są coraz chętniej wybierane przez przyszłych uczniów - opiekun medyczny, opiekunka dziecięca, czy ratownik medyczny.

Nauka na poszczególnych kierunkach trwa od roku do dwóch i pół lat - tłumaczy dyrektor - Uczniowie zdobywają wiedzę pod okiem wykształconych wykładowców z długoletnim doświadczeniem w swoim zawodzie. Dzięki temu są doskonale przygotowani zarówno pod względem teoretycznym jak i praktycznym.

Dokumenty można składać od 16 czerwca do 25 sierpnia. 28 sierpnia ogłoszona zostanie lista kandydatów.