Prezentacja szkół

W "Kurierze Szczecińskim" - Aby ułatwić wybór

22.06.2010

Niniejszy tekst jest przedrukiem artykułu, który ukazał się w "Kurierze" dnia 17 czerwca 2010r.

Prezentacja szkół

Wczoraj w hotelu Radisson w Szczecinie po raz piętnasty zaprezentowały się niepaństwowe uczelnie wyższe oraz szkoły policealne. Były wśród nich także placówki spoza naszego regionu.

NIC nie zastąpi targów nawet internet – przekonuje Elżbieta Linartowicz z poradni psychologiczno-pedagogicznej „Akademos”, która zorganizowała tę imprezę. - Na targach uczelnie zgromadzone są w jednym miejscu, można je porównać, dopytać o wszystkie szczegóły, które niekoniecznie znajdziemy w internecie. Poza tym młodzi ludzie mają możliwość porozmawiania ze studentami interesujących ich szkół.

Jak powiedzieli nam wystawcy, uczniowie pytają najczęściej o perspektywy kariery zawodowej, ot, w jakim stopniu uczelnia pomoże im na rynku pracy, a także o życie studenckie.

Co ciekawe – o młodych ludzi z naszego regionu walczą także szkoły z innych województw.

- Mniej więcej jedna czwarta naszych studentów pochodzi z Zachodniopomorskiego – tłumaczy Natalia Patyk z Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. - Myślę, że to dlatego, że jesteśmy najbliższą uczelnią sportową a komunikacja między Szczecinem a Poznaniem jest bardzo dobra. W każdym razie na pewno warto jeszcze bardziej zareklamować się u tutejszych uczniów.

A co o tym wszystkim sądzą goście targów?

-Wybiorę szkołę prywatną, jeśli nie zdam na studia dzienne na uniwersytecie i będę miała w perspektywie studia zaoczne – mówiła Magda z VII LO. - Bo jeśli już mam płacić za naukę, to w szkole prywatnej, gdzie zostanę potraktowana jak klientka, nie jak petentka.