Jak wybrać najatrakcyjniejsze studia

W "Głosie Szczecińskim" - Jak wybrać najatrakcyjniejsze studia

24.06.2010

Niniejszy tekst jest przedrukiem artykułu, który ukazał się w dodatku szczecińskim "Gazety Wyborczej".

autor: Małgorzata Klimczak

EDUKACJA Zostań specjalistą od mody lub protokołu dyplomatycznego – kuszą prywatne uczelnie.

11 niepublicznych uczelni wyższych i szkół policealnych promowało się podczas prezentacji w hotelu Radisson Blu. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą szkół i zaplanować karierę.

Prezentacje adresowane są do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalistów, którzy już myślą o kierunku dalszego kształcenia i wyborze przyszłej uczelni. Na każdym stanowisku nie zabrakło fachowej pomocy, odpowiedzi na pytania przyszłych studentów na temat kształcenia.

Wśród szkół policealnych pojawiły się Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych. Szkoła uczy modnych obecnie kierunków, jak terapia zajęciowa, dietetyk, technik dentystyczny, czy asystent osoby niepełnosprawnej.

- Zajmujemy się organizacją czasu dzieciom, osobom starszym w szpitalach i innych placówkach – mówi Karolina Sikorska z II klasy terapii zajęciowej. - Prowadzimy nie tylko zajęcia manualne, plastyczne, ale również zajęcia ruchowe.

Bardzo popularnym ostatnio kierunkiem jest kosmetologia, którą można studiować nie tylko w publicznej Pomorskiej Akademii Medycznej, ale także w szczecińskiej filii Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu.

- Oferujemy 3-letnie studia licencjackie na kierunku kosmetologia i planujemy uruchomić studia podyplomowe na dwóch kierunkach – mówi Daria Kosiarska z dziekanatu uczelni.