Archiwum aktualności - rok 2009

Nasze spotkanie z życzliwością

17.12.2009

"Szkoła Pleców" mieści się w Wojewódzkim Zespole Szkół Policealnych w Szczecinie przy ul. Broniewskiego. Znakiem rozpoznawczym jest szkolna tarcza, inaczej Logo. Ten znak rozpoznaje już bardzo wielu uczniów szczecińskich szkół oraz zakładów pracy. Teatr ruchu w którym aktorzy-uczniowie i słuchacze zawodów medycznych i społecznych przedstawiają zasady nowoczesnej ergonomii i profilaktyki zdrowia to nie nudna pogadanka, a dynamiczne scenki, prezentacja multimedialna, oraz bogactwo sprzętu ortopedycznego, który towarzyszy im wszędzie tam, dokąd ich zapraszają.

Tym razem zaproszenie przyjęliśmy od Zespołu Szkół Sportowych XII L.O. w Szczecinie przy ul. Małopolskiej 22. Uczniowie-gospodarze, zorganizowali debatę na temat "Stres, wróg czy przyjaciel".

Teatr Ruchu zaprezentował pokaz związany z:

 • ratowaniem życia - "Ratownik a Ratownik medyczny" - (scenka w zieleniaku)
 • alternatywę dla osób przebywających znaczacą część dnia w pozycjach statycznych - "Jak i na czym siedzieć"
 • antidotum na akinezję - "Hormon szczęścia - gimstick"
 • masaż relaksacyjny - "Relaks przez masaż - świece, muzyka..."

Rozstaliśmy sie z życzeniami na Święta Bożego Narodzenia, jak rownież z nadzieją, że w 2010 roku spotkamy się ponownie. Mamy jeszcze wiele do powiedzenia w Promocji Zdrowia. Jesteśmy bowiem szkołą realizująca Europejski Kodeks Walki z Rakiem.

A więc do zobaczenia...

Życzenia świąteczne!

14.12.2009

Nadszedł Czas Wyjątkowej Radości. Czas składania życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Zapatrzeni w gwiazdkę, zasłuchani w kolędy, w ciepłym i przytulnym domu, z rodziną i bliskimi wybiegamy myślami w przyszłość. Jeżeli dobry los wysłucha życzeń to pomaluje świat optymizmem. Za rok powiemy, że naszym bogactwem było zadowolenie z tego co było… Tak jak teraz, kiedy zaczynamy wspominać rok 2009.

Do zobaczenia w 2010 roku!

Dyrektor
Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Szczecinie

Targi edukacyjne w Radissonie - relacja

11.12.2009

„Czas na wybór” tak został zatytułowany artykuł w „Kurierze Szczecińskim” z dnia 4 grudnia 2009r. XIV Prezentacje Uczelni Wyższych i Szkół Policealnych już za nami. Nasze stoisko tętniło!!!

Odwiedzali je tłumnie uczniowie gimnazjów i liceów, którzy planują swoją dalszą edukację. Nasza oferta była bogata, a reprezentujący ją nasi uczniowie, ubrani w mundury poszczególnych zawodów wzbudzali zainteresowanie i ... respekt.

czytaj dalej »

Konferencja Medyczna "Jakość edukacji - jakość ratownictwa"

08.12.2009

10 grudnia br., po raz kolejny ratownicy medyczni zorganizują Konferencję Medyczną, dotyczącą edukacji związanej z ratowaniem życia ludzkiego.

Tym razem, zgodnie z potrzebami w ratownictwie medycznym, zespoły młodzieży przedstawią realizację projektów edukacji różnych grup, w tym bardzo interesujący projekt dla przedszkolaków.

Konferencja odbędzie się w dniu 10 grudnia 2009 roku w WZSP w Szczecinie ul. Broniewskiego 9, w budynku "Pałacu Pod Globusem" przy Placu Orła Białego 2 w Szczecinie.

Koło Masażystów zaprasza na masaż medyczny

04.12.2009

Serdecznie zapraszam wszystkich członków szkolnego Koła Masażystów na kolejne spotkanie.

Tym razem tematem będzie MASAŻ MEDYCZNY.

Podczas spotkania wspólnie zastanowimy się czy:

 • Masaż medzyczny to nowa metoda czy też sposób myślenia?
 • Kiedy działanie staje się medyczne?
 • Czym jest masaż medyczny?

Zapraszamy już w poniedziałek 7 grudnia 2009r., o godz. 17:15

Opiekun Koła
Anna Karaś

Ważna informacja! Jeszcze ważniejsza decyzja!

03.12.2009

4-go grudnia zapraszamy na spotkanie do hotelu Radisson, na Targi edukacyjne. Nasze stanowisko rozpoznasz po symbolach nauk medycznych i społecznych. W ofercie... 15 zawodów! Obejrzysz wyczerpującą prezentację multimedialną, otrzymasz materiały informacyjne, możesz spotkać się z nauczycielami i młodzieżą. Targi będą trwały od 9:00 do 16:00.

Na podjęcie decyzji o Wyborze zawodu jest jeszcze czas. Nauka w kolejnym cyklu kształcenia rozpoczyna się dopiero we wrześniu 2010 roku.

W zawodzie "Opiekunka dziecięca" czyli "Niania" możesz rozpocząć naukę wieczorowo już w styczniu.

Do zobaczenia na Targach i w Szkole.

Uaktualniony harmonogram egzaminów próbnych 2009/2010

01.12.2009

Przedstawiamy uaktualniony harmonogram egzaminów próbnych w roku szkolnym 2009/2010. W dokumencie egzaminy w ujęciu całorocznym i w rozbiciu na semstry.

Informacja o egzaminach do wydrukowania »

Gdy życzliwość staje się profesją …

27.11.2009

W bibliotece można zapoznać się z życzliwością proponowaną przez autorów wielu książek eksponowanych na wystawie w czytelni szkolnej. Wystawa odnosi się do szczególnego dnia -Dnia Życzliwości. Wśród wielu cech osobowości człowieka życzliwość zajmuje ważne miejsce.

Zdobywanie zawodu medycznego lub społecznego to dzielenie się życzliwością z każdym pacjentem.

Na wystawie znajdują się także książki nawiązujące do innych ważnych dat w najbliższym czasie:

 • 20 listopada 2009 r. mija 20 lat od uchwalenia Konwencji Praw Dziecka,
 • 1 grudnia to Światowy Dzień AIDS,
 • Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka – 10 grudnia.

Przyjdź do biblioteki
Serdecznie zapraszamy

I-sza Szkoleniowa Rada Pedagogiczna WZSP

26.11.2009

I Szkoleniowa Rada Pedagogiczna Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych odbyła się w dniach 11-13 listopada w Międzyzdrojach.

Tematem szkolenia było "Tworzenie wizerunku nauczyciela". Gościem i jednocześnie osobą prowadzącą, była Pani Urszula Sienicka - stylistka i wizażystka, specjalizująca się w doradztwie profesjonalnego wyglądu, stylizacjach biznesowych, metamorfozach.

Dzięki jej profesjonalnym umiejętnościom i wiedzy, uczestnicy szkolenia otrzymali dużą dawkę przydatnych informacji na temat sposobów kreowania własnego wizerunku i tworzenia wizerunku zawodowego, a wszystko to w sprzyjającej atmosferze wymiany spostrzeżeń i zabawy.

Masaż dźwiękiem i koncert - fotorelacja

20.11.2009

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania koła masażystów, na którym mogliśmy się zapoznać z ciekawą i barwną, wywodzącą sie aż z Tybetu metodą masażu dźwiękiem.

Po pokazach masażu wysłuchaliśmy koncertu na instrumentach, które wcześniej były "instrumentami masażu". Było to kilka niezwykle spędzonych godzin.

zobacz fotorelację »

Uroczystość wręczenia indeksów

16.11.2009

3 listopada 2009r. w Auli Pałacu Pod Globusem przy placu Orła Białego nr 2 odbyło się uroczyste wręczenie indeksów. Indeks, to według Władysłwa Kopalińskiego "książeczka studenta do wpisywania wykładów, ocen itp.".

czytaj dalej »

zobacz fotorelację »

Koło Masażystów zaprasza - masaż Lomi Lomi

02.11.2009

Szkolne koło masażystów serdecznie zaprasza na masaż Lomi Lomi.

Masaże Lomi Lomi

Lomi Lomi  to masaż o prastarej tradycji i korzeniach. Jego ojczyzną są Hawaje. Kryje się za nim filozofia Huny, według której cały świat przenika energia zwana przez Hawajczyków mana. Hawajscy szamani łączyli masaż ze świętym tańcem, który wykonywali wokół kamiennego ołtarza, stąd nazywano go masażem świątynnym.

Zapraszamy już w czwartek 26 listopada 2009r., o godzinie 17.00.

Opiekun Koła
Anna Karaś

czytaj dalej »

Koło Masażystów zaprasza - masaż dźwiękiem i koncert

29.10.2009

Szkolne koło masażystów serdecznie zaprasza na masaż dźwiękiem i koncert z misami tybetańskimi i gongami.

Dźwięki mis tybetańskich i gongów wnikając w nasze cialo powodują wibrację, która wprowadza w stan odprężenia. Dzięki zjawisku rezonansu ciała ludzkiego z falą dźwiekową płynącą z mis następuje głebokie rozluźnienie ciała, uspokojenie umysłu i wyciszenie emocji. Przenikające ciało dźwięki wyzwalają pewność siebie, spontaniczność, regenerują ciało i likwidują gonitwę myśli.

Odkryj tajemnice DŹWIĘKU!

Przekonaj się o jego relaksacyjnym, psychoterapeutycznym i leczniczym działaniu.

Zapraszamy już w czwartek 5 listopada 2009r., o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej przy ul. Judyma.

Opiekun Koła
Anna Karaś

Informacja o spotkaniu do wydrukowania »

Napisali o nas - notka w "Kurierze"

20.10.2009

W Kurierze Szczecińskim ukazała się notka o prezentacji naszej szkoły, którą przeprowadziliśmy w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Szczecinie i Policach w PPP Akademos.

czytaj cały artykuł »

Życzenia na dzień nauczyciela!

15.10.2009

"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."
W podziękowaniu, za trudną pracę, pomoc w wyborze właściwej drogi i niegasnący entuzjazm, Naszym Nauczycielom życzymy sukcesów zawodowych, wszelkiej pomyślności jak również uśmiechu każdego dnia...
A sobie życzymy... żeby nauczyciele wszędzie byli tacy jak w Psmedycznej!:)

PSMedyczna w szczecińskim Akademosie - fotorelacja.

14.10.2009

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia galerii z "naszego dnia" w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej "Akademos". Prezentacja naszej szkoły odbyła się w środę 7-go października. Odwiedziło nas wielu przyszłych absolwentów szczecińkich szkół. Mamy nadzieję, że udało nam się ich zainteresować naszą ofertą i że z wieloma z nich spotkamy się... w przyszłym roku szkolnym w PSMedycznej!

zobacz fotorelację »

Podziękowania z PSMedycznej

08.10.2009

Dziś 5-go października 2009 r. wmurowany został kamień węgielny pod budowę Centrum Diagnostyki i Terapii Nowotworów Piersi, przy ul. Strzałowskiej na Golęcinie.

Przez wiele lat adepci w zawodzie technik elektroradiolog odbywali i odbywają zajęcia z radioterapii właśnie w tym Szpitalu - Zachodniopomorskim Centrum Onkologii. Przyjaznym i życzliwym naszej szkole, naszym potrzebom edukacyjnym.

czytaj dalej »

Relacja z pikniku rodzinnego organizowanego przez SPWSZ

07.10.2009

26-go września w sobotę uczestniczyliśmy w Pikniku Rodzinnym. Organizowaliśmy gry i zabawy dla dzieci. Piękna pogoda, radość dzieci ale i nasza z udanego przedsięwzięcia. Czy Organizatorzy - Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony - byli z nas zadowoleni? - o tym skromność nie pozwala nam pisać. Ale obejrzycie fotorelację.

Fotorelacja z pikniku »

Terminarz egzaminów próbnych - zmiany

04.10.2009

Uwaga!
Nastąpiły zmiany w terminach egzaminów próbnych w roku szkolnym 2009/10 dla kierunku Technik farmaceutyczny. Poniżej do pobrania poprawiony terminarz.

Terminarz »

Prezentacja szkoły w szczecińskim "Akademosie"

04.10.2009

7-go października 2009 (w środę) będziemy przedstawiać szkołę i nasze zawody w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej "Akademos" przy ul. Chopina 22. Prezentacje będą trwały od 9-tej do 15-tej. Poza zapoznaniem się z ofertą edukacyjną szkoły będzie można m.in. zobaczyć pokazy pierwszej pomocy, pokazy różnorodnych ćwiczeń ruchowych, zmierzyć ciśnienie i poziom cukru, czy wziąć udział w profesjonalnym zabiegu masażu. Całość przedsięwzięcia jest przygotowywana przez naszą młodzież pod kierownictwem nauczycieli. Prezentacja organizowana w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Informacja szczegółowa o programie prezentacji »

O zawodzie Technika elektroradiologii

02.10.2009

W związku z obchodzonym w tym roku w naszej szkole 50-leciem kształcenia w zawodzie Technik elektroradiolog, prezentujemy pierwszy z serii materiałów związanych z zawodem i jego historią w PSMedycznej - dziś artykuł i prezentacja przybliżająca specyfikę zawodu. Autorem jest Pan mgr inż. Jarosław Pleśniak.

Czytaj artykuł »

Galeria farmaceutyczna

02.10.2009

Sztuka FARMACJI – afirmacja SZTUKI - a może FARMACJA w sztuce?

Specjalny prezent dla wszystkich FARMACEUTÓW, którzy zaszczycili swoją obecnością Obchody 50-lecia kształcenia w zawodzie Technik farmaceutyczny w Policealnej Szkole Medycznej w Szczecinie.

Galeria artystycznych fotografii wykonanych w pracowniach szkolnych przy ulicy Broniewskiego 13 i 15 przez: Sonię Magdziarz, uczennicę II-ej klasy, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7, XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie.
Patronat: mgr B. Polender

Zobacz galerię »

Szkolne koło masażystów - pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym

28.09.2009

Pani mgr Anna Karaś zaprasza wszystkich wszystkich zainteresowanych sztuką masażu na spotkania Szkolnego Koła Masażystów:

"Jeśli masz ochotę zgłębiać wiedzę z dziedziny MASAŻU to serdecznie zapraszam na pozalekcyjne spotkania na których będziesz miał możliwość poznać ciekawe formy i metody masażu oraz specjalistów zajmujacych się tą sztuką od lat. "

Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek 01.10.2009 o godzinie 14:00 na sali wykładowej naszej szkoły.

Propozycje tematyczne:

 1. Masaż medyczny
 2. Masaż chiński (masaż bańką, Moxa, refleksoterapia, woskowanie uszu)
 3. Kinesiotaping
 4. Terapia manualna
 5. Masaż kamieniami
 6. Masaż dźwiękiem

Odkryj tajemnice masażu!

Informacja o spotkaniu do wydrukowania »

Terminarz egzaminów próbnych

25.09.2009

Poniżej do pobrania terminarz egzaminów próbnych w naszej szkole w nowym roku szkolnym, dla wszystkich kierunków. Egzaminy będą sprawdzały praktyczną i teoretyczną znajomość zawodu jak również przygotowanie uczniów do egzaminów państwowych.

Terminarz »

Tak się zaczęło przy ul. Broniewskiego - inauguracja roku szkolnego 2009/10

04.09.2009

Wakacje to przywilej tych, którzy budują swoją przyszłość ucząc się, zdobywając wiedzę i praktyczne umiejętności zawodowe. Już za rok kolejne zasłużone wakacje. W tym roku ten "szkolny urlop" był słoneczny ciepły i z pewnością potrzebny aby 1 września każdy rozpoczął z optymizmem i oczekiwaniem... czego?

"Pierwszaki" - skorzystajcie z doświadczeń starszych kolegów i... do nauki!
Nauczycielom życzymy uczniów na miarę nowoczesnej nauki, patrzących w przyszłość swoją i nas wszystkich.
Barykady książkowo-internetowe ZDOBĘDZIEMY!

Dyrektor Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Szczecinie podczas inauguracji roku szkolnego powiedziała: Rok szkolny 2009/10 uważam za rozpoczęty!

zobacz zdjęcia »

Opiekunki potrzebne - artykuł w Kurierze Szczecińskim

01.09.2009

Szczecińskie żłobki potrzebują wykwalifikowanych opiekunek dziecięcych. Brakuje jednak chętnych do zdobywania tego zawodu. Publiczna Policealna Szkoła Medyczna przy ul. Broniewskiego w Szczecinie dla zachęty tworzy od tego roku wieczorowy system kształcenia opiekunek...

czytaj cały artykuł »

Rekrutacja 2009 - egzaminy i testy kwalifikacyjne dla kandydatów [aktualizacja]

26.08.2009 Aktualizacja 01.09.2009

UWAGA! Wyniki rekrutacji nie będą udostępniane na naszej stronie internetowej. Wszystkich zainteresowanych wynikami rekrutacji zapraszamy do szkoły.

Już się rozpoczęły - testy i egzaminy dla kandydatów do naszej szkoły!

Ilość chętnych przerosła nasze najśmielsze oczekiwania i nadzieje! Cieszymy się, że tak wielu z Was wybrało PSMedyczną jako miejsce kontynuowania swojej edukacji. Dziękujemy za zaufanie i obiecujemy go nie zawieść! A póki co wszystkim kandydatom - Powodzenia na egzaminach i do zobaczenia na pierwszych zajęciach!!!

Harmonogram egzaminów »

Inauguracja roku szkolnego 2009/10

18.08.2009

Inauguracja roku szkolnego 2009/10 rozpocznie się na dziedzińcu Policealnej Szkoły Medycznej w Szczecinie przy ul. Broniewskiego 9, 1-go września 2009 o godzinie 10:00

Następnie wychowawcy klas zaproszą swoich uczniów na spotkania organizacyjne. Dla nowo przyjętych przewidywana jest prezentacja zaplecza dydaktycznego, w tym pracowni szkolnych, biblioteki, sal wykładowych,.. przewodnikami będą koledzy z wyższych semestrów. Odbędą się również zajęcia teoretyczne dotyczące specyfiki kształcenia w wybranych zawodach medycznych.

Przyjdź punktualnie, bądź uroczysty! Nie zapomnij o podręcznym notesie. A przede wszystkim zabierz Optymizm!:-) Razem spędzimy około 2-ch godzin. Do zobaczenia!

Napisali o Nas - artykuł o szkołach policealnych w szczecińskiej Gazecie Wyborczej

14.08.2009

Doradcy zawodowi zachęcają do podejmowania nauki w szkołach policealnych. Dlaczego?

"Szkoła policealna nastawiona jest na zdobywanie praktycznego przygotowania zawodowego. Obecnie obserwuję duże zapotrzebowanie na tzw. zawody społeczne, rehabilitacja, fizjoterapia, ratownictwo medyczne.(...) Cieszę się, że szkoły policealne bacznie obserwują zapotrzebowanie na konkretnych pracowników i potrafią co roku otwierać nowe kierunki."
- mówi Ewa Linartowicz, dyrektor Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej "Akademos"

czytaj cały artykuł »

Zatrzymaj się na chwilę... Odczaruj zawód Opiekunka dziecięca...

06.08.2009

Świat jest radosny bo są na nim dzieci!!! Te najmłodsze wymagają stałej opieki mamy lub Opiekunki dziecięcej. Uzyskanie po dwóch latach nauki uprawnień do podjęcia pracy w żłobku lub zbliżonej instytucji stwarza możliwości zrealizowania swoich marzeń...

dowiedz się więcej »

Czapki w górę!

28.07.2009

WAŻNE DLA ABSOLWENTÓW PSM W SZCZECINIE

Wręczenie dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe odbędzie się w dniu 28 sierpnia 2009 r. (piątek) w Policealnej Szkole Medycznej w Szczecinie w budynku nr 17 (internat dla mężczyzn) w sali wykładowej nr 1 - parter

czytaj dalej »

Wyprawa do rezerwatu Świdwie 2009

24.07.2009

W piątek 29.05.2009r wybraliśmy się grupą 16 uczniów naszej szkoły, wraz z wychowawcami: Ireneuszem Skoczka, Jarosławem Pleśniakiem na wycieczkę do rezerwatu ornitologicznego "Świdwie" w gminie Dobra Szczecińska.

czytaj dalej »

zobacz galerię »

Galeria - Bal Szalone Lata 60-te i 70-te.

18.07.2009

8-go czerwca b.r. w klubie "MARS" na ul. Wawrzyniaka 5 odbył się pożegnalny bal klasy II A i B kierunku Technik masażysta pod hasłem "Szalone lata 60-te i 70-te". Uczestnicy zaopatrzeni w odpowiednie fryzury, stroje i wyśmienity humor szaleli przy muzyce z tamtych lat. Można było sprawdzić swoje umiejętności taneczne i sprawnościowe w różnorodnych konkursach. Będziemy wspominać...

zobacz galerię »

Certyfikaty Szkolnego Koła Masażystów

06.07.2009

Wszyscy, którzy działali w Szkolnym Kole Masażystów otrzymali na zakończenie roku szkolnego, z rąk Pani mgr Anny Karaś (opiekuna koła), certyfikat potwierdzający uczestnictwo.

zobacz wzór certyfikatu »

dowiedz się więcej o Szkolnym Kole Masażystów »

Galeria - Z życia internatu cz.2

06.07.2009

Przed Wami druga porcja zdjęć przedstawiających życie w szkolnym internacie. Wycieczki, występy, zabawy - przekonajcie się dlaczego mieszkanie w naszym internacie może być świetnym pomysłem (poza oczywistymi korzyściami finansowymi)!

zobacz galerię »

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 08/09 - foto-relacja

01.07.2009

Dopiero co się zaczął, a już się kończy... Rok szkolny 2008/2009 dla wielu z nas był rokiem sukcesów w nauce. Dla wszystkich - rokiem wielu nowych doświadczeń. Przed wami krótka relacja z jego uroczystego zakończenia, które odbyło się z końcem czerwca w auli wydziału teologicznego US. Nagrody dla najlepszych, gratulacje dla wszystkich!!! Udanych wakacji!

foto-relacja »

"Napisali o nas" - uruchamiamy nowy dział witryny

26.06.2009

Nasza szkoła (i jej uczniowie) jako aktywna w życiu społeczności miasta staje się co jakiś czas bohaterką artykułu w lokalnej prasie. Zawsze bohaterką pozytywną. Postanowiliśmy pochwalić się tym co o nas mówią i myślą inni. Na początek proponujemy artykuły z "Kuriera Szczecińskiego" i "Mojego Miasta" nt. dni otwartych szkoły.

przejdź do nowego działu »

Obchody 50-lecia kształcenia techników farmaceutycznych

16.06.2009

50 lat i kolejne dni mijają od niezwykle uroczystych obchodów Jubileuszu kształcenia w zawodzie "technik farmaceutyczny". Uroczyste obchody 50-lecia miały miejsce 5 czerwca 2009 w naszej szkole. Spotkanie po latach wzruszało, przypominało ale i wybiegało w przyszłość jaka kreśli się dla absolwentów w tym zawodzie. Organizatorzy zadbali o to, aby program Uroczystości usatysfakcjonował każdego, kto przyjął zaproszenie. Przybyli twórcy i pierwsi nauczyciele, między innymi:

 • prof. dr hab. Anna Put
 • prof. dr hab. Zygmunt Machoy
 • dr Leszek Staniszewski
 • mgr Krystyna Owczarek

Byli znamienici goście reprezentujący wszystkie instytucje, które zajmują się sprawami farmacji w Szczecinie , w województwie i w kraju. Galę zaszczycił wicemarszałek woj. zachodniopomorskiego Witold Jabłoński. Szczególnym Gościem była Pani mgr Genowefa- Tomczyk absolwentka Szkoły z 1959r.
Wszyscy wysłuchali wykładu nt. fitoterapii wygłoszonego przez uczennicę II-go roku Beatę Ciesielską.

czytaj dalej »

foto-relacja »

Pogodno - Zieleń, Powietrze, Zdrowie...

16.06.2009

W dniu 6 czerwca 2009r. uczestniczyliśmy w festynie zorganizowanym przez Radę Osiedla Pogodno, SP nr 48 i SP nr 3. Uczniowie z kierunku ratownik medyczny pod fachowym okiem nauczyciela dokonywali pomiaru ciśnienia krwi oraz pomiaru poziomu cukru. Zaprezentowali również pokaz udzielania pierwszej pomocy. Chętni mogli poćwiczyć na fantomie czynności resuscytacyjne. A dla najmłodszych, malowanie na buźkach bajkowych postaci. Pogoda dopisała a organizatorzy nie ukrywali swojego zadowolenia z naszej obecności na festynie.

foto-relacja »

Galeria - Z życia internatu cz.1

08.06.2009

Zapraszamy do oglądania. Nasz internat to nie tylko miejsce do mieszkania ale i wiele pomysłów na wspólne, ciekawe spędzanie wolnego czasu! Już wkrótce kolejne zdjęcia... Sprawdzajcie Nas!

zobacz galerię »

Foto-relacja z wycieczki do ośrodka SPA

02.06.2009

Spędziliśmy weekend nad morzem wypoczywając i poznając zabiegi i metody pracy w SPA Sandra w Pogorzelicy. Być może niektórzy z nas właśnie w tym lub podobnym ośrodku w przyszłości znajdą pracę.

zobacz galerię »

Wojewódzka Konferencja Metodyczna

02.06.2009

Collin Rose – brytyjski psycholog i edukator, gościł w czwartek 26 maja na Wojewódzkiej Konferencji Metodycznej zorganizowanej przez naszą szkołę. Tematem konferencji były: „Nowoczesne sposoby nauczania”. Konferencja adresowana była do wszystkich dyrektorów i nauczycieli Policealnych Szkół Medycznych woj. Zachodniopomorskiego.

czytaj dalej »

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

01.06.2009

Miłego Dorastania!!!:-)

Światowy dzień bez papierosa.

31.05.2009

Dzień 31 maja 2009 r. ogłoszono jako Dzień Bez Papierosa. Niech sentencją, jak przystało na Szkołę Medyczną będzie pierwszy punkt Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem cyt.:

"NIE PAL; JEŚLI PALISZ, RZUĆ! JEŚLI JESZCZE NIE RZUCIŁEŚ, NIE PAL PRZY NIEPALĄCYCH".

Nowy dział na naszej witrynie!

29.05.2009

Zapraszamy do zapoznania się z nowym działem na www.psmedyczna.pl Chcemy tam przedstawiać nasze zainteresowania i dokonania. Również te pozaszkolne. Liczymy na współpracę uczniów, nauczycieli a może i absolwentów PSMedycznej. Zaczynamy od Szkolnego Koła Masażystów, które przedstawi prowadząca je p. Mgr Anna Karaś.

Nowy dział »

Egzaminy zawodowe w PSMedycznej, czerwiec 2009 - harmonogram

28.05.2009

Wielkimi krokami zbliżają się egzaminy zawodowe w roku szkolnym 2008/2009. Egzaminy odbędą się między 15-tym a 29-tym czerwca w naszej szkole. Poniżej do ściągnięcia szczegółowy harmonogram egzaminów dla poszczególnych zawodów. Wszystkim zainteresowanym życzymy połamania piór!

Harmonogram - egzaminy zawodowe 2009 »

czytaj dalej »

Europass, czyli co po ukończeniu szkoły?

27.05.2009

Wyposażeni w Dyplom Potwierdzający Kwalifikacje Zawodowe absolwenci szkoły mogą ubiegać się o miejsce pracy na terenie całego kraju lub też za granicą. W tej drugiej sytuacji pomocny może okazać się Europass – Suplement do Dyplomu Potwierdzającego Kwalifikacje Zawodowe.

czytaj dalej »

Drzwi otwarte - 14 maja 2009r. w Policealnej Szkole Medycznej w Szczecinie.

25.05.2009

Każdego dnia zainteresowani podjęciem nauki w szkole medycznej są mile widziani. Otrzymają rzetelną informacje o nauczanych zawodach, mogą spotkać się z nauczycielami, kolegami, którzy podjęli decyzję i dzisiaj są uczniami w zawodach: technik farmaceutyczny (2lata), technik masażysta (2 lata), technik dentystyczny (2,5 roku), ratownik medyczny (2 lata), opiekunka dziecięca (2 lata), opiekun medyczny (1 rok)

Kandydaci mogą zwiedzać pracownie, zajrzeć do sal wykładowych, odwiedzić internat, ...nawet uczestniczyć w wybranych zajęciach. Bardzo cenne są spotkania z kolegami, którzy zdradzą szkolne "kuluary". U kogo nie da się ściągnąć, kto "odpuści" albo przymknie oko,...

czytaj dalej »

Ruszyła nowa witryna internetowa naszej szkoły!

22.05.2009

Od dziś (tj. 22 maja 2009) nasza szkoła ma zupełnie nową witrynę internetową. Zebraliśmy na niej wszelkie informacje potrzebne aby lepiej nas poznać, zaznajomić się z naszą ofertą edukacyjną. Proponujemy nowy układ działów, nową szatę graficzną, więcej informacji z życia szkoły.

Nie zamierzamy spoczywać na laurach - nowa witryna to nie koniec - będziemy ją stale aktualizować i uzupełniać, tak aby stała się ona w końcu swoistą kroniką życia szkoły oraz jednym z powodów przyszłych sukcesów Policealnej Szkoły Medycznej w Szczecinie.

Chociaż dołożyliśmy wszelkich starań aby wyeliminować ewentualne błędy, jesteśmy świadomi, że czasem nie sposób się ich ustrzec. Każde nowe przedsięwzięcie potrzebuje czasu aby dojrzeć. W najbliższych tygodniach witryna będzie się jeszcze zmieniać. Liczymy na waszą aktywność i pomoc. Jeśli zauważycie jakieś niedociągnięcia, coś wam się nie podoba, chcielibyście zaproponować własne rozwiązania, piszcie: webmaster@psmedyczna.pl

List Otwarty - Podziękowanie

20.05.2009

Dla Pani dr Krystyny Pieczyńskiej dyrektora Zachodniopomorskiego Centrum Onkologicznego w Szczecinie oraz z-cy dyrektora ds. medycznych Pani dr Sabiny Mikee.

Współpraca z Zachodniopomorskim Centrum Onkologii trwa już wiele lat. Jesteśmy wdzięczni za przychylność w kształceniu młodzieży w zawodzie technik elektroradiolog. Zagadnienia kliniczne w zakresie onkologii stanowią szczególne wyzwanie w realizacji treści podstaw programowych ww. zawodu. Tym bardziej ucieszył nas fakt możliwości włączenia Szkoły, ze wszystkimi jej kierunkami kształcenia w Europejski Kodeks Walki z Rakiem.

czytaj dalej »

Nasz absolwent w "Kurierze"!

17.05.2009

14 maja b.r. w Kurierze Szczecińskim ze zdjęcia uśmiecha się Łukasz Wójcik. Fizjoterapeuta, mgr w-f, obecnie nauczyciel w "Błękitnej". Absolwent Policealnej Szkoły Medycznej w Szczecinie. Licznymi pasjami: muzycznymi, aktywnością fizyczną, inspirował do wielu niecodziennych wyczynów. Rozpoczęte z "Wujem" formy rekreacji kontynuujemy z przyjemnością do dzisiaj: ćwiczymy na piłkach i z piłkami, uprawiamy Nordic-walking, ...planujemy żonglerkę szczególnie dla "gimnastyki mózgu" i rąk dla masażystów.

Jesteśmy dumni !
Życzymy wpisu do Księgi Guinessa w żonglowaniu...

Z życzliwością
Nauczyciele i Koledzy

Nasi masażyści pomagają Markowi Kolbowiczowi!

15.05.2009


  kliknij aby powiększyć
Zdjęcie wykonano w przerwie między treningiem a masażem, który wykonywali: Kamil Borkowski (po lewej stronie mistrza ) oraz Marcin Ebert W Klubie AZS odbywają praktykę zawodową z masażu sportowego uczniowie Policealnej Szkoły Medycznej w Szczecinie w zawodzie Technik Masażysta. Jesteśmy przekonani, że trzymanie kciuków, a przede wszystkim masaże pomogą w zdobyciu kolejnego medalu - tylko złotego!

50-lecie kształcenia w zawodzie technik farmaceutyczny

11.05.2009

Bieżący rok szkolny jest wyjątkowy dla naszej Szkoły.

5 czerwca 2009r. odbędą się uroczyste obchody 50-lecia kształcenia w zawodzie technik farmaceutyczny. W ramach uroczystości odbędzie się sesja naukowa. Zaproszeni Goście w towarzystwie obecnych uczniów odwiedzą pracownie szkolne.

Punktem kulminacyjnym obchodów będzie nadanie imienia: mgr Aleksandry Dobrzyńskiej pracowni Technologii Postaci Leku. Pani mgr Aleksandra Dobrzyńska - współzałożycielka kierunku nauczania: Technik farmaceutyczny, osoba wielce zasłużona dla środowiska farmaceutycznego.

Zbliżają się kolejne dni otwarte - Zapraszamy juz 14 maja!

04.05.2009

[Relacja już wkrótce. Póki co zapraszamy na relację foto »]
Dzień Otwarty Szkoły - to Święto Wiosny, Zdrowia, Sportu i Radości. Trud nauki uczniów przemienia się w radosną zabawę, którą oni sami organizują dla całej społeczności szkolnej i dla zaproszonych gości.

Zapraszają: Nauczycieli, Kolegów i Koleżanki, Wszystkich zainteresowanych Szkołą Przyjaciół, Rodziców, Pracowników administracji i obsługi.

Będzie to czas nauki poprzez zabawę i wytchnienia od codzienności szkolnej. Usiądziemy przy herbacie, aby poznać się lepiej. Poplotkować, ale i posłuchać, co mają do powiedzenia koledzy na temat zdrowia.

dowiedz się więcej »