Z życia szkoły

Strony: 1 2 3 4 5

Szkolne Koło Masażu – spotkanie pierwsze

10.10.2017

W miniony piątek 20 października spotkaliśmy się po raz pierwszy w tym roku szkolnym na zajęciach Koła Masażu. Tegoroczny cykl rozpoczęliśmy od kinesiotapingu. Zainteresowanie było spore. Zapraszam do galerii.

Zapraszam do galerii »

Kolejne spotkanie odbędzie się 17 listopada o godzinie 15.30. Tym razem porozgrzewamy nasze ciała gorącymi kamieniami.

Serdecznie zapraszam.
Anna Karaś

X-lecie Masażu - Anna Zarzyńska (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

10.10.2017

Mieszkam i pracuję w Szczecinie. Jako dwunastolatka podjęłam decyzje, że w przyszłości chcę zostać rehabilitantką. Pierwszym krokiem było rozpoczęcie nauki w Policealnej Szkole Medycznej w Szczecinie na kierunku technik masażysta w roku 2007. Bardzo miło wspominam te dwa lata nauki nie tylko ze względu na dobrze wykwalikowaną kadrę nauczycielską , ale również na ludzi, których spotkałam na swojej drodze.

Czytaj dalej »

Teraz Ja

03.10.2017

Mówi się, że "Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.". W momencie, gdy to ja "zapomniałam jak latać" okazało się, że przyjaciele byli i nagle zniknęli. Być może dlatego dwa lata później to ja postanowiłam być czyimś cichym aniołem.

Czytaj dalej »

Spotkanie z historią - Wołyń w Kinie Zamek w Szczecinie

12.09.2017

ZCKZiU i Kino Zamek w Szczecinie zapraszają na spotkanie literackie i film „Wołyń” w reż. Wojciecha Smarzowskiego. EDWARD HOROSZKIEWICZ autor wspomnień o wydarzeniach wołyńskich opowie o swojej książce pt.: „Zamordowane dzieciństwo”.

Szczegóły w załączniku »

Czas i miejsce spotkania: Kino Zamek, 17.10.2017, godz. 17:00
Ilość miejsc ograniczona, zapisy na wejściówki u p. Dyrektor mgr Heleny Moryksiewicz lub mgr Anny Karaś

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

24.08.2017

System kształcenia stacjonarny

04 września 2017r. godz. 10.00

Dla zawodów:

 • Technik dentystyczny
 • Technik elektroradiolog
 • Technik farmaceutyczny
 • Technik masażysta
 • Terapeuta zajęciowy

Miejsce spotkania klas - zielony dziedziniec szkoły ul. Broniewskiego 9

System kształcenia wieczorowy

04 września 2017r. godz. 16.00

Dla zawodów:

 • Technik masażysta kl.II

07 września 2017r. godz. 16.00

Dla zawodów:

 • Technik usług kosmetycznych
 • Terapeuta zajęciowy kl.I

Miejsce spotkania klas - TUK ul. Broniewskiego 13 sala 107, TM ul. Broniewskiego 13 sala 104

System kształcenia zaoczny

08 września 2017r. godz.16.00

Dla zawodów:

 • Opiekun medyczny
 • Opiekun medyczny - kurs

Miejsce spotkania klas - OM ul. Broniewskiego 17 sala 1

Finał na Finał

21.08.2017

(Szczecin 09.08.2017)
Przy Wałach Chrobrego w Szczecinie na Wielkim Finale Regat The Tall Ships Races Szczecin 2017 pośród przepięknych żaglowców zacumowała skromna jednostka młodych adeptów sztuki masażu z ZCKZiU przy Broniewskiego 9 w Szczecinie. Odkrywcy zbolałych obszarów ciała, znawcy skutecznych technik radzenia sobie z napięciami mięśniowymi, pogromcy zmęczenia, niosący ratunek wolontariuszom i oficerom łącznikowym Regat.

Czytaj dalej »

Zapraszamy do galerii »

Wręczenie Dyplomów

18.08.2017

(dotyczy absolwentów, którzy uzyskali świadectwo ukończenia szkoły w czerwcu b.r.)

Uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom ZCKZiU w Szczecinie odbędzie się w dniu 25 Sierpnia 2017r.

W zawodach:

 • Technik farmaceutyczny o godz. 13 00
 • Technik masażysta o godz. 14 00
 • Technik usług kosmetycznych o godz. 15 00
 • Opiekun medyczny o godz. 15 30
 • Opiekun osoby starszej o godz. 15 30
 • Opiekunka dziecięca o godz. 15 30
 • Technik sterylizacji medycznej o godz. 15 30

Miejscem spotkania będzie świetlica w internacie szkoły.

Ten dzień to symboliczne święto, zwieńczenie trudu nauki i… początek nowej drogi.

Zaproś najbliższych. Spotkaj się ze swoim wychowawcą i nauczycielami. Przyjmij gratulacje od kierownictwa szkoły.

Do zobaczenia

W Głosie Szczecińskim – wywiad przeprowadzony przez ucznia ZCKZiU

27.06.2017

Rozmowa z Dariuszem Kozłowskim, obrońcą Floty, byłym zawodnikiem Fali Międzyzdroje
Flota zasługuje na grę w godziwych warunkach

Przedstaw się Czytelnikom Głosu.

Mam 21 lat mieszkam Międzyzdrojach, aktualnie uczę się w Szczecinie...

Czytaj dalej »

Pojechaliśmy do Guben!

22.06.2017

Słuchacze oraz wykładowcy ZCKZiU w Szczecinie również mają dzień dziecka! 1 czerwca, wczesną porą zebraliśmy się na terenie naszej szkoły, żeby pojechać do Plastinarium w Guben w Niemczech, czyli do muzeum ludzkiego ciała, które stworzył doktor Gunther von Hagens

Czytaj dalej »

Zapraszamy do internatu - Zachodniopomorskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie

22.06.2017

Kontakt: tel. 91 45 41 825

Adres: 71-461 Szczecin, ul. Broniewskiego 8

Dojazd z dworca PKP i PKS tramwajem nr 3.

Dobry dojazd do centrum Szczecina.

Opłata miesięczna za miejsce w internacie wynosi 80,00 zł, jednorazowa kaucja – 100 zł oraz wyżywienie (śniadanie i obiad) – 9 zł. Kolacja i posiłki w weekendy we własnym zakresie.

Uczniom ZCKZiU w Szczecinie chcącym zamieszkać w internacie, który znajduje się na terenie szkoły zapewniamy Czytaj dalej »

Promocja szkoły na prawobrzeżu – 9 maja 2017

23.05.2017

Byliśmy zwarci i gotowi. Dbałość o Naturę może ocalić świat, a tym samym każdego z nas. Natura potrafi żyć swym własnym rytmem, dopóki człowiek jej w tym nie przeszkodzi.

9 maja 2017 r. gościliśmy w Zespole Szkół nr 2 w Szczecinie. Na terenie w/w szkoły zorganizowano mistrzostwa dla szkół z prawobrzeża w lekkoatletyce oraz rozstrzygnięcie olimpiady ekologicznej dla gimnazjalistów. Zatem troska o środowisko i zdrowie było głównym hasłem tego przedsięwzięcia.

Czytaj dalej »

X-lecie Masażu - Łukasz Wrzalik i Jarek Rafalski (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

12.05.2017

Było nas … dwóch …
„W każdym z nas inna krew
Ale jeden przyświecał nam cel…”

Łukasz Wrzalik i Jarek Rafalski są absolwentami naszej szkoły - pierwotnie Policealnej Szkoły Medycznej. Uprzednio ukończyli wyższe studia na Uniwersytecie Szczecińskim w Instytucie Kultury Fizycznej. Następnie uzyskali tytuły licencjackie fizjoterapeutów. Obaj po ukończeniu nauki w Policealnej Szkole rozpoczęli pracę w teraźniejszym ZCKZiU w Szczecinie, w którym pracują do dziś. Obecnie są najmłodszymi nauczycielami w całym gronie pedagogicznym. Nauczają w takich przedmiotach jak masaż, anatomia czy praktyczna nauka zawodu.

Dzisiaj już wiemy, że była to najlepsza droga jaką mogliśmy pójść przez nasze życie edukacyjne i zawodowe!

X-lecie Masażu - Sławomir Malitowski (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

05.05.2017

Nazywam się Sławomir Malitowski. Urodziłem się i mieszkam w Szczecinie. Po skończeniu liceum ogólnokształcącego w Szczecinie, ponieważ zawsze interesowałem się biologią i aktywnie uprawiałem sport, postanowiłem rozpocząć naukę w Zachodniopomorskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie. Wybrałem specjalność technik masażysta. Szkołę ukończyłem w roku 2013 i uzyskałem tytuł Technika masażysty.

Czytaj dalej »

X-lecie Masażu - Piotr Bielecki (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

04.05.2017

Nazywam się Piotr Bielecki. Jestem dyplomowanym masażystą i fizjoterapeutą. Pierwsze kroki związane z masażem postawiłem w Wojewódzkim Zespole Szkół Policealnych w Szczecinie, to tam poznałem wspaniałą kadrę nauczycielską złożoną z osób, które są aktywne zawodowo. Jest to kadra, która przekazuje w ciekawy sposób zagadnienia związane z masażem. To tam nawiązały się nowe przyjaźnie, które zresztą trwają do dziś, to oni zarazili mnie miłością do fizjoterapii, to dzięki nim poczułem, że muszę poszerzać swoją wiedzę, aby ją spożytkować w pracy z pacjentami.

Czytaj dalej »

Zaproszenie na uroczystość z okazji 10–lecia kształcenia w zawodzie technik masażysta

25.04.2017

Mamy zaszczyt zaprosić Nauczycieli, Pracowników, Absolwentów i Uczniów oraz Przyjaciół masażystów na uroczystość z okazji 10 –lecia kształcenia w zawodzie technik masażysta, która odbędzie się w Centrum Żeglarskim ul. Przestrzenna 19 w Szczecinie w dniu 13 maja 2017r.

Pobierz pełną treść zaproszenia »
Pobierz niezbędnik uczestnika zjadu absolwentów »

X-lecie Masażu – Metamorfoza (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

25.04.2017

Moja ukochana szkoła ma już 10 lat! To w Zachodniopomorskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego obudził się mój talent do pracy z ludźmi. To właśnie tu miałam możliwości rozwoju dzięki wspaniałym nauczycielom i wspierającej dyrekcji.

Czytaj dalej »

X-lecie Masażu - Zawód masażysta, masażystka (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

20.04.2017

Technik masażysta to osoba, która po 2 latach kształcenia w ZCKZiU w Szczecinie potwierdza kwalifikacje w zawodzie w zakresie świadczenia usług masażu. Przygotowana merytoryczne i praktycznie w specjalistycznych pracowniach szkolnych i gabinetach potencjalnych pracodawców wykonuje specjalne zabiegi manualne poprawiając nimi stan zdrowia, wygląd i samopoczucie osoby poddającej się masażowi.

Czytaj dalej »

X-lecie Masażu - CZAS PŁYNIE…… A KOŁO WCIĄŻ NA FALI (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

19.04.2017

O Szkolnym Kole Masażu jednym zdaniem ?

„To przyzwolenie na „dotykanie” masażu wszystkimi zmysłami z fantazją.” /Anna Karaś/

Przygoda ze Szkolnym Kołem Masażu toczy się od roku szklonego 2008/2009 Przez 8 lat działalności odbyło się 55 spotkań, które zostały zatrzymane w kadrze, by dziś obudzić wspomnienia.

Zabawa w „Kółko” rozpoczęta 17 lutego 2009r. stała się inspiracją i bodźcem do rozwoju młodych adeptów sztuki masażu.

Czytaj dalej »

Zapraszamy do galerii »

X-lecie Masażu – Nauczyciele (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

12.04.2017

NAUCZYCIELE

Czy pamiętamy o NICH po opuszczeniu szkolnych murów? Czy szanujemy cząstkę ICH zawodowej osobowości, którą otrzymaliśmy na własność?

TAK! TAK i jeszcze raz TAK!

Czytaj dalej »

X-lecie Masażu – Jagoda Goździuk (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

12.04.2017

Nazywam się Jagoda Goździuk

Jestem dyplomowaną masażystką. Ukończyłam dwuletnią szkołę – Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych w Szczecinie z tytułem technik masażysta. Kształciłam się pod okiem wybitnych nauczycieli, którzy przekazywali swoją wiedzę rzetelnie, zarażając przy tym ogromną pasją oraz potrzebą nieustającego rozwoju. Jeszcze podczas trwania szkoły ukończyłam kurs refleksologii stóp I stopnia w Międzynarodowej Akademii Refleksologii i Terapii Meridianowej.

Czytaj dalej »

Strony: 1 2 3 4 5

Archiwum aktualności - rok 2009 »