Z życia szkoły

Targi edukacyjne w Radissonie - relacja

11.12.2009

„Czas na wybór” tak został zatytułowany artykuł w „Kurierze Szczecińskim” z dnia 4 grudnia 2009r. XIV Prezentacje Uczelni Wyższych i Szkół Policealnych już za nami. Nasze stoisko tętniło!!!

Odwiedzali je tłumnie uczniowie gimnazjów i liceów, którzy planują swoją dalszą edukację. Nasza oferta była bogata, a reprezentujący ją nasi uczniowie, ubrani w mundury poszczególnych zawodów wzbudzali zainteresowanie i ... respekt.

[ Kontynuacja z poprzedniej strony ]

  1. Ratownicy medyczni nie ustawali w profesjonalnych pokazach udzielania pierwszej pomocy.
  2. Terapeutki zajęciowe - w strojach teatralnych – wprowadziły nadzwyczajny nastrój, który sprzyjał rozmowom na tematy Szkoły i nauki.
  3. Farmaceutki i technicy elektroradiologii pełniąc honory gospodarzy stoiska zachęcali do podjęcia decyzji, którą kilka miesięcy temu sami rozważali. Teraz są pewni wyboru. Te dwie specjalności medyczne przy ul. Broniewskiego kształcone są już od 50 lat. Dzisiaj często naukę podejmują wnukowie pierwszych absolwentów.
  4. Masażyści, partnerzy lekarzy w leczeniu, profilaktyce i rehabilitacji nie musieli podczas Targów masować. Wystarczyło posłuchać ich przekonujących argumentów … i nabrać ochoty na masaż.
  5. Technicy dentystyczni w swojej ofercie byli wyjątkowo przekonujący. Ich pytanie: „Czy bolał Cię kiedyś ząb?” najlepiej obrazowało potrzebę tego zawodu na rynku pracy
  6. Opiekun medyczny czyli osoba, na którą czeka pacjent i która najlepiej spełni oczekiwania chorego. Nauka trwa zaledwie 1 rok, a zajęcia godzinowo dostosowane są do potrzeb osób pracujących.
  7. Zawody społeczne: asystent osoby niepełnosprawnej i opiekun w domu pomocy społecznej to zawody z przyszłością. Cieszy nas, że młodzi ludzie dostrzegają potrzeby pokolenia, które ma coraz więcej lat i będzie potrzebowało fachowej opieki.
  8. Dietetyk, to nie tylko znajomość potraw. To wiedza konieczna w utrzymaniu zdrowia i zdrowia „na receptę”.
  9. Zawód „potrzebny od zaraz”. Małe dzieci czekają na Opiekunkę Dziecięcą. Zgłoś się do nas! Od stycznia rozpoczniesz naukę. Po dwóch latach możesz podjąć pracę jako NIANIA profesjonalistka.

Nauczyciele wspierali młodzież swoją obecnością i jak zawsze pasją uczenia zawodów medycznych i społecznych. Stoisko przenosimy do Szkoły. Teraz sekretariat będzie „bankiem informacji” gdyż każdy dzień jest DNIEM OTWARTYM!

ZAPRASZAMY

Ostatnie aktualności

Wagary? Nie! »

Młodzież ucząca się w WZSP w Szczecinie otwiera drzwi swojej szkoły a następnie zaprasza na spacer przez lasek Arkoński na Polanę Czerwoną.

Teraz My - Filip Grzelak »

Ołówkiem od H do B, lewą ręką wyczarowuje obrazy inspirowane symfonią wrażliwej duszy. Dzisiaj swój talent zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną transponuje w kierunku zawodu: technik dentystyczny. Wybór szkoły to impuls intuicji.

Wspólna akcja WZSP i fundacji "Mam marzenie" »

Fundacja Mam marzenie ruszyła ze swoja misją w Polsce w lutym 2004 roku, zajmując się spełnianiem życzeń ciężko, często nieuleczalnie chorych dzieci.

Wycieszka krajoznawcza do ogrodu dendrologicznego w Przelewicach »

W dniu 02.06. 2010 r. uczniowie z zawodów :Opiekun w Domu Pomocy Społecznej oraz Terapeuta Zajęciowy wraz z nauczycielami Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Szczecinie w ramach przedmiotu „Organizacja czasu wolnego” ...

Więcej aktualności

Targi edukacyjne w Radissonie »

4-go grudnia 2009 r. w hotelu Radisson odbyły się targi edukacyjne. Odwiedzali je tłumnie uczniowie gimnazjów i liceów, którzy planują swoją dalszą edukację...

Uroczystość wręczenia indeksów »

3-go listopada 2009 r. w Auli Pałacu Pod Globusem przy placu Orła Białego nr 2 odbyło się uroczyste wręczenie indeksów.

Koło Masażystów zaprasza - masaż Lomi Lomi »

Lomi Lomi to masaż o prastarej tradycji i korzeniach. Jego ojczyzną są Hawaje. Kryje się za nim filozofia Huny...

Podziękowania z PSMedycznej »

5-go października rozpczęła się budowa nowego centrum walki z nowotworem piersi, jednocześnie nasza szkoła podziękowała twórcom i pracownikom Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii za długoletnią współpracę.

O zawodzie technika elektroradiologii »

W związku z obchodami 50-lecia kształcenia w zawodzie Technik elektroradiolog w naszej szkole, prezentujemy pierwszy z serii materiałów związanych z zawodem i jego historią w PSMedycznej.

Czapki w górę! »

28 sierpnia zapraszamy absolwentów na uroczystość wręczenia dyplomów.

Wyprawa do rezerwatu Świdwie 2009 »

Kolejny raz porywa nas przyroda - majowa przygoda w rezerwacie Świdwie.

Obchody 50-lecia kształcenia techników farmaceutycznych »

Uroczyste obchody miały miejsce w naszej szkole 5-go czerwca 2009 roku. Byli wspaniali goście, była prezentacja i wykład naukowy, nie zabrakło wspomnień i łez wzruszenia...