Z życia szkoły

Strony: 1 2 3 4 5

Pojechaliśmy do Guben!

22.06.2017

Słuchacze oraz wykładowcy ZCKZiU w Szczecinie również mają dzień dziecka! 1 czerwca, wczesną porą zebraliśmy się na terenie naszej szkoły, żeby pojechać do Plastinarium w Guben w Niemczech, czyli do muzeum ludzkiego ciała, które stworzył doktor Gunther von Hagens

Czytaj dalej »

Zapraszamy do internatu - Zachodniopomorskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie

22.06.2017

Kontakt: tel. 91 45 41 825

Adres: 71-461 Szczecin, ul. Broniewskiego 8

Dojazd z dworca PKP i PKS tramwajem nr 3.

Dobry dojazd do centrum Szczecina.

Opłata miesięczna za miejsce w internacie wynosi 80,00 zł, jednorazowa kaucja – 100 zł oraz wyżywienie (śniadanie i obiad) – 9 zł. Kolacja i posiłki w weekendy we własnym zakresie.

Uczniom ZCKZiU w Szczecinie chcącym zamieszkać w internacie, który znajduje się na terenie szkoły zapewniamy Czytaj dalej »

Wyprawa Karkonoska 2017

29.05.2017

Majówkę 2017 spędziliśmy w Jagniątkowie koło Szklarskiej Poręby. Organizatorem wyjazdu był mgr. Andrzej Kędzierski. W wyprawie udział wzięli uczniowie oraz kilkoro absolwentów kierunku technik masażysta z naszej szkoły. Podczas pobytu towarzyszyła nam również Pani mgr. Izabela Urbanelis. W czasie wycieczki chodziliśmy po górach wchodząc m.in. na Wysoki Kamień, Wodospad Kamieńczyka, czy Śnieżne Kotły. Następna majówka jest już w fazie planowana jednak tym razem wybierzemy się w inne miejsce.

Promocja szkoły na prawobrzeżu – 9 maja 2017

23.05.2017

Byliśmy zwarci i gotowi. Dbałość o Naturę może ocalić świat, a tym samym każdego z nas. Natura potrafi żyć swym własnym rytmem, dopóki człowiek jej w tym nie przeszkodzi.

9 maja 2017 r. gościliśmy w Zespole Szkół nr 2 w Szczecinie. Na terenie w/w szkoły zorganizowano mistrzostwa dla szkół z prawobrzeża w lekkoatletyce oraz rozstrzygnięcie olimpiady ekologicznej dla gimnazjalistów. Zatem troska o środowisko i zdrowie było głównym hasłem tego przedsięwzięcia.

Czytaj dalej »

X-lecie Masażu - Łukasz Wrzalik i Jarek Rafalski (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

12.05.2017

Było nas … dwóch …
„W każdym z nas inna krew
Ale jeden przyświecał nam cel…”

Łukasz Wrzalik i Jarek Rafalski są absolwentami naszej szkoły - pierwotnie Policealnej Szkoły Medycznej. Uprzednio ukończyli wyższe studia na Uniwersytecie Szczecińskim w Instytucie Kultury Fizycznej. Następnie uzyskali tytuły licencjackie fizjoterapeutów. Obaj po ukończeniu nauki w Policealnej Szkole rozpoczęli pracę w teraźniejszym ZCKZiU w Szczecinie, w którym pracują do dziś. Obecnie są najmłodszymi nauczycielami w całym gronie pedagogicznym. Nauczają w takich przedmiotach jak masaż, anatomia czy praktyczna nauka zawodu.

Dzisiaj już wiemy, że była to najlepsza droga jaką mogliśmy pójść przez nasze życie edukacyjne i zawodowe!

X-lecie Masażu - Sławomir Malitowski (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

05.05.2017

Nazywam się Sławomir Malitowski. Urodziłem się i mieszkam w Szczecinie. Po skończeniu liceum ogólnokształcącego w Szczecinie, ponieważ zawsze interesowałem się biologią i aktywnie uprawiałem sport, postanowiłem rozpocząć naukę w Zachodniopomorskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie. Wybrałem specjalność technik masażysta. Szkołę ukończyłem w roku 2013 i uzyskałem tytuł Technika masażysty.

Czytaj dalej »

X-lecie Masażu - Piotr Bielecki (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

04.05.2017

Nazywam się Piotr Bielecki. Jestem dyplomowanym masażystą i fizjoterapeutą. Pierwsze kroki związane z masażem postawiłem w Wojewódzkim Zespole Szkół Policealnych w Szczecinie, to tam poznałem wspaniałą kadrę nauczycielską złożoną z osób, które są aktywne zawodowo. Jest to kadra, która przekazuje w ciekawy sposób zagadnienia związane z masażem. To tam nawiązały się nowe przyjaźnie, które zresztą trwają do dziś, to oni zarazili mnie miłością do fizjoterapii, to dzięki nim poczułem, że muszę poszerzać swoją wiedzę, aby ją spożytkować w pracy z pacjentami.

Czytaj dalej »

Zaproszenie na uroczystość z okazji 10–lecia kształcenia w zawodzie technik masażysta

25.04.2017

Mamy zaszczyt zaprosić Nauczycieli, Pracowników, Absolwentów i Uczniów oraz Przyjaciół masażystów na uroczystość z okazji 10 –lecia kształcenia w zawodzie technik masażysta, która odbędzie się w Centrum Żeglarskim ul. Przestrzenna 19 w Szczecinie w dniu 13 maja 2017r.

Pobierz pełną treść zaproszenia »
Pobierz niezbędnik uczestnika zjadu absolwentów »

X-lecie Masażu – Metamorfoza (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

25.04.2017

Moja ukochana szkoła ma już 10 lat! To w Zachodniopomorskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego obudził się mój talent do pracy z ludźmi. To właśnie tu miałam możliwości rozwoju dzięki wspaniałym nauczycielom i wspierającej dyrekcji.

Czytaj dalej »

X-lecie Masażu - Zawód masażysta, masażystka (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

20.04.2017

Technik masażysta to osoba, która po 2 latach kształcenia w ZCKZiU w Szczecinie potwierdza kwalifikacje w zawodzie w zakresie świadczenia usług masażu. Przygotowana merytoryczne i praktycznie w specjalistycznych pracowniach szkolnych i gabinetach potencjalnych pracodawców wykonuje specjalne zabiegi manualne poprawiając nimi stan zdrowia, wygląd i samopoczucie osoby poddającej się masażowi.

Czytaj dalej »

X-lecie Masażu - CZAS PŁYNIE…… A KOŁO WCIĄŻ NA FALI (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

19.04.2017

O Szkolnym Kole Masażu jednym zdaniem ?

„To przyzwolenie na „dotykanie” masażu wszystkimi zmysłami z fantazją.” /Anna Karaś/

Przygoda ze Szkolnym Kołem Masażu toczy się od roku szklonego 2008/2009 Przez 8 lat działalności odbyło się 55 spotkań, które zostały zatrzymane w kadrze, by dziś obudzić wspomnienia.

Zabawa w „Kółko” rozpoczęta 17 lutego 2009r. stała się inspiracją i bodźcem do rozwoju młodych adeptów sztuki masażu.

Czytaj dalej »

Zapraszamy do galerii »

X-lecie Masażu – Nauczyciele (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

12.04.2017

NAUCZYCIELE

Czy pamiętamy o NICH po opuszczeniu szkolnych murów? Czy szanujemy cząstkę ICH zawodowej osobowości, którą otrzymaliśmy na własność?

TAK! TAK i jeszcze raz TAK!

Czytaj dalej »

X-lecie Masażu – Jagoda Goździuk (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

12.04.2017

Nazywam się Jagoda Goździuk

Jestem dyplomowaną masażystką. Ukończyłam dwuletnią szkołę – Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych w Szczecinie z tytułem technik masażysta. Kształciłam się pod okiem wybitnych nauczycieli, którzy przekazywali swoją wiedzę rzetelnie, zarażając przy tym ogromną pasją oraz potrzebą nieustającego rozwoju. Jeszcze podczas trwania szkoły ukończyłam kurs refleksologii stóp I stopnia w Międzynarodowej Akademii Refleksologii i Terapii Meridianowej.

Czytaj dalej »

X-lecie kształcenia w zawodzie technik masażysta (artykuł jest częścią cyklu z okazji X-lecia kształcenia w zawodzie Technik masażysta w naszej szkole)

29.03.2017

Czas mija, a kolejne roczniki absolwentów rozwijają żagle zawodu i jak przystało na miasto portowe wypływają na szerokie wody - przekraczając horyzont. Od 2005 roku szkoła przy ulicy Broniewskiego kształci oraz kształtuje do tego pięknego i jakże potrzebnego zawodu osoby, które dotykiem czarują świat. Zamieniają dolegliwości ciała i duszy w poczucie ulgi i relaksu.

A teraz szereg pytań na które sukcesywnie będziemy udzielać odpowiedzi.
Kim są nauczyciele?
Jak wyglądają szkolne pracownie?
W jakich placówkach odbywają zajęcia praktyczne?
Z jaką fantazją kręci się Koło Masażu?
W jaki sposób doskonalą siebie?
Co fascynuje ich w górach i dlaczego każdego roku jadą im się pokłonić?
Co mają do powiedzenia innym na temat zdrowia?
Czy to prawda, że nauka może być pasją?
Zadamy jeszcze wiele pytań i udzielimy jeszcze wiele odpowiedzi.

Główne uroczystości związane z obchodami 10-lecia odbędą się 13 maja w Centrum Żeglarskim w Dąbiu.

W programie uroczysta sesja naukowa, warsztaty niekonwencjonalnego masażu oraz ognisko integracyjne.

Więcej wiadomości w najbliższym czasie w zakładce 10-lecie.

Organizatorzy

OTWIERAMY DRZWI SZKOŁY w pierwszym dniu wiosny!!!

17.03.2017

21 marca 2017r. serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych ze Szczecina i województwa zachodniopomorskiego.

Harmonogram

od godz. 10.00 – 12.00 – zajęcia tematyczne:

 • wizaż, makijaż, manicure, pedicure , techniki zdobień oraz pielęgnacja twarzy, szyi i dekoltu w pracowniach technika usług kosmetycznych,
 • masaż relaksacyjny, powysiłkowy, kosmetyczny z zastosowaniem gorących kamieni i muszli, przy użyciu gorących olejków eterycznych i muzyki - w pracowniach masażu,
 • pielęgnacja stałych aparatów ortodontycznych , wykonawstwo aparatów ortodontycznych i modelowania w gipsie, mydle i plastelinie w pracowniach technika dentystycznego,
 • z chemią farmaceutyczną na ,,TY” , sporządzanie produktów farmaceutycznych: maści, syropów oraz rozpoznawanie surowców roślinnych – mała farmakognozja w pracowniach technika farmaceutycznego,
 • rzemiosło artystyczne – zrobisz coś dla siebie rozbudzisz talent młodego artysty w pracowni terapeuty zajęciowego,
 • poczuj się dzieckiem przy rytmach muzyki i zabaw dziecięcych, poczuj się mamą i tatą w pracowni opiekunki dziecięcej,
 • widoczne skutki palenia papierosów w diagnostyce obrazowej płuc, moje serce w EKG - to sprawdzisz w pracowniach technika elektroradiologa,
 • rok szkolny 2016/2017 rokiem wolontariatu Warsztaty merytoryczne ,, zanim zostaniesz wolontariuszem”, taniec na wózku, warsztaty kulino terapii w pracowniach opiekuna medycznego, opiekuna osoby starszej, asystenta osoby niepełnosprawnej,

od godz. 12.00-13.00

 • Uroczyste Otwarcie Drzwi do szkoły prezentacja pracowni dydaktycznych, sal wykładowych, zaplecza rekreacji ruchowej i internatu szkoły.

do zobaczenia Organizatorzy

Wręczenie dyplomów

27.02.2017

Dzień 31 marca 2017 roku będzie Dniem Ważnego Wydarzenia dla ZCKZiU w Szczecinie ale przede wszystkim dla Absolwentów.

Wręczenie dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe sesja I egzamin styczeń-luty 2017.


Zapraszamy:

 1. Techników elektroradiologii (od godz. 13:00 do 14:00).
 2. Techników dentystycznych (od godz. 14:00 do 15:00).
 3. Opiekunów medycznych (od godz. 15:00 do 16:00) zarówno kształcenie „szkolne” jak i „kursowe”.

Dyplomy będą wręczane również absolwentom z poprzednich sesji egzaminacyjnych.

Do zobaczenia! Uroczyste spotkanie odbędzie się w świetlicy w internacie przy ul. Broniewskiego 8.

Wręczenie świadectw ukończenia nauki w w/w zawodach mamy już za sobą.

Zapraszamy do galerii »

W "Kurierze Szczecińskim" - Do Niemiec i Skandynawii

23.01.2017

Zapraszamy do przeczytania artykułu o zawodzie elektroradiologa, perspektywach po jego zdobyciu oraz nauczaniu go w naszej szkole. Artykuł ukazał się na łamach szczecińskiego Kuriera w wydaniu z 11-go stycznia 2017.

Czytaj artykuł »

W "Kurierze Szczecińskim" - Zimowy wybór szkoły

23.01.2017

Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z p. dyrektor Małgorzatą Grędowicz który ukazał się na łamach szczecińskiego Kuriera w wydaniu z 9-go stycznia 2017.

Czytaj artykuł »

Artykuł w Gazecie Międzyszkolnej - Być życzliwym na co dzień, czy od święta?

23.01.2017

Zapraszamy do przeczytania artykułu opisującego zorganizowane w naszej szkole wydarzenie będące częścią Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Artykuł ukazał się na łamach Gazety Międzyszkolnej w wydaniu z grudnia 2016.

Czytaj artykuł »

„Proszę z nami do Betlejem ludzi wszelkich stanów całkiem zamożnych i ubogich Panów”

13.01.2017

ŻARTOBLIWE JASEŁKA

Listopad i grudzień to okres nauki zarówno w szkole jak i w naszym teatrze. Szlifujemy role aniołów, pasterzy, diabłów, króla Heroda,... i wiele, wiele innych postaci ziemskich i pozaziemskich, w które wcielili się...

czytaj dalej »

Zapraszamy do galerii »

Spotkanie z kombatantami 17.11.2016

12.01.2017

17 listopada 2016r. w internacie ZCKZiU w Szczecinie spotkaliśmy się z kombatantami Powstania Warszawskiego. Mogliśmy wysłuchać lekcji żywej historii. Losy powstańców były uzależnione od dzielnicy, w której zastało ich powstanie. Jednak wszystkich dotknął głód, ból, tragiczne warunki sanitarne oraz strach przed utratą życia. Z ogromnym wzruszeniem wysłuchaliśmy relacji świadków.

czytaj dalej »

Zapraszamy do galerii »

Strony: 1 2 3 4 5

Archiwum aktualności - rok 2009 »