Z życia szkoły

Strony: 1 2 3 4 5

W "Kurierze Szczecińskim" - 06 grudnia 2015r. Police Wielki worek Mikołaja wypełniony dobrymi uczynkami

21.12.2015

Kolejny raz wzięliśmy udział w cyklicznym sportowym wydarzeniu, jakim są Wojewódzkie Integracyjne Mistrzostwa Szkół i Ośrodków Specjalnych w Pływaniu.

Czytaj artykuł »

19.11.2015 Światowy Dzień Rzucania Palenia

30.11.2015

19.11.2015r. to „Światowy Dzień Rzucania Palenia”. Młodzież Wydziału Technik Elektroradiolog Zachodniopomorskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie uczestniczyła w IV edycji wspólnej akcji profilaktycznej „Rzuć Palenie Razem z Nami” organizowanej przez Zachodniopomorskie Centrum Onkologii.

Czytaj więcej »

Zapraszamy do galerii »

W "Kurierze Szczecińskim" - Dobry wybór po liceum

26.11.2015

Zapraszamy do przeczytania rozmowy z p. dyrektor Małgorzatą Grędowicz która ukazała się na łamach szczecińskiego Kuriera w wydaniu z 20-go listopada 2015.

Czytaj artykuł »

UWAGA KONKURS!

26.11.2015

Zapraszamy uczniów i słuchaczy naszej szkoły do udziału w konkursie pt.

„Zgadnij kim jestem”

Konkurs związany jest z twórczością Bolesława Prusa.

Regulamin konkursu wywieszony jest na TABLICY SAMORZĄDU SZKOLNEGO I TABLICY INFORMACYJNEJ BIBLIOTEKI SZKOLNEJ.

Pobierz regulamin konkursu »

Organizatorzy:
Zespół do spraw czytelnictwa

„LALKA” Bolesława Prusa oraz muzyka gitarowa na inaugurację "Wieczorów kulturalnych" w sezonie 2015/2016

26.11.2015

Na inaugurację nowej formuły wieczorów wybraliśmy fragment „Lalki” B. Prusa w wykonaniu uczniów i nauczycieli.

Czytaj więcej »

Zapraszamy do galerii z wieczoru »

Lobetal 2015 - Na gościnnym stole barwy narodowe Polski i Niemiec

16.11.2015

To już 13-sty rok współpracy z zaprzyjaźnioną szkołą z Lobetalu. Jesteśmy bogatsi o umiejętności w opiece nad osobami potrzebującymi wsparcia.

Tym razem liczna grupa gości reprezentowała zawód opiekun dziecka, opiekun osoby starszej oraz pielęgniarka.

Zorganizowane przez Nas warsztaty metodyczne zostały przyjęte przez gości z wielkim uznaniem. Zajęcia prowadzone przez nauczycieli i uczniów w zawodach technik masażysta i terapeuta zajęciowy oraz opiekunka dziecięca zafascynowały zarówno nauczycieli jak i słuchaczy szkoły niemieckiej.

Na szóstkę zdaliśmy egzamin z organizacji, ale przede wszystkim z porozumiewania się niewerbalnego.

Kronika szkolna i sesja fotograficzna jest zwierciadłem tego wydarzenia.

Czytaj więcej »

Zapraszamy do galerii »

SKM - Masaż Stemplami

27.10.2015

W miniony piątek 23 października odbyło sie drugie w tym roku szkolnym spotkanie Szkolnego Koła Masażu. Po raz pierwszy w historii Koła masowaliśmy Ziołowymi Stemplami.. Zajęcia przygotowali i poprowadzili słuchacze drugiej klasy Technika Masażysty: Marcel Tkaczonek i Radosław Hojko.

Zajęcia były bardzo ciekawe, bo miały charakter warsztatów, na których sami przygotowywaliśmy stemple. Dzięki uprzejmości firmy LurguS z Jasła mogliśmy obejrzeć także film "Masaż ziołowymi stemplami", by utrwalić sobie ten niezwykle relaksacyjny rytuał masażu. Dziękuje wszystkim uczestnikom spotkania za aktywność i zaangażowanie i już dziś zapraszam na kolejne zajęcia.

Opiekun Koła
Anna Karaś

Zapraszamy do galerii »

Dzień Edukacji Narodowej już za nami.

14.10.2015

Teraz kolejne dni wypełnione nauką.

W indeksach jeszcze brak ocen semestralnych ale tzw. "Cząstkowe" mocno mobilizują. Pamiętamy życzenia od wychowawców oraz dyrektorów "Centrum" podczas uroczystości 14-ego października. Żywe są jeszcze słowa "Ślubowania", a tym samym zobowiązania. Nie zawiedziemy!

Zapraszamy do galerii »

Projekt "Europejskie Standardy w opiece nad osobami starszymi" – na półmetku - nasze refleksje.

21.09.2015

W okresie wakacji słuchacze, absolwenci i nauczyciele Centrum zakwalifikowani do Projektu "Europejskie Standardy w opiece nad osobami starszymi" uczestniczyli w mobilności w ramach stażu praktycznego słuchaczy i absolwentów oraz wymianie merytorycznej nauczycieli.

Pobyt w instytucjach pomocowych w Hiszpanii okazał się profesjonalny i rzeczowy, pozwolił na asymilację wiedzy i umiejętności w obszarze działań opiekuńczych i terapeutycznych w realiach pozapolskich.

Czytaj cały artykuł »

Szkolne Koło Masażu - pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym

17.09.2015

Zapraszam wszystkich miłośników masażu na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie Szkolnego Koła Masażu, które odbędzie się w najbliższy piątek 18 września o godzinie 15.30 w sali 201 w budynku B13. Tematem zajęć będzie MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI.

SKM istnieje w Naszej Szkole od 2009r. Bogatą fotorelację z tego co się do tej pory wydarzyło znajdziecie w zakładce Pasje. I tym razem nie zabraknie naszego zaprzyjaźnionego fotografa Pana Bogusza Borkowskiego - autora większości zdjęć.

A zatem gorąco zapraszam
Opiekun Szkolnego Koła Masażu
Anna Karaś

Chodzę, biegam więc jestem - aktywna niedziela na Jasnych Błoniach

11.09.2015

Nie może odbyć się bez nas!
Niedziela 13 września 2015r godz. 11:00
Już po raz czwarty bierzemy udział w realizacji zasad Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem wspólnie z Zachodniopomorskim Centrum Onkologii.
Do zobaczenia
Pogoda gwarantowana

Pobierz program imprezy »

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

01.09.2015

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 dla uczniów w systemie stacjonarnym ( technik elektradiolog, technik dentystyczny, technik farmaceutyczny, technik masażysta ) w dniu 1 września 2015 roku o godzinie 10.00 na dziedzińcu szkoły.

Po części oficjalnej wychowawcy klas zapraszają na spotkanie organizacyjne do budynków dydaktycznych.

3 września 2015 roku na godzinę 16.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne słuchaczy w systemie wieczorowym w zawodzie technik usług kosmetycznych i opiekunka dziecięca ( I zjazd ).

11 września 2015 roku na godzinę 16.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne słuchaczy w systemie zaocznym w zawodzie asystent osoby starszej, opiekun medyczny, opiekun osoby starszej ( I zjazd ).

WAŻNE ! BARDZO WAŻNE ZAPROSZENIE DLA ABSOLWENTÓW 2014/2015

25.08.2015

Wręczenie dyplomów odbędzie się w dniu 28 sierpnia 2015 roku ( piątek ) w sali nr 1 ul. Broniewskiego 17 ( internat męski ) w zawodach:

 1. Technik masażysta godzina 12.00
 2. Technik farmaceutyczny godzina 13.00
 3. Terapeuta zajęciowy godzina 14.00
 4. Opiekun medyczny godzina 15.00

Do zobaczenia

Rekrutacja

11.08.2015

ROK SZKOLNY 2015/2016

 • Oferta rozszerzona o kolejne zawody
 • W niektórych zawodach Kwalifikacje uprawniające do podjęcia zatrudnienia już po roku nauki
 • Możliwość zdobycia zawodu w formie kursu kwalifikacyjnego
 • Zajęcia realizowane są w systemie:
  • Stacjonarnym dziennym
  • Stacjonarnym wieczorowym
  • Zaocznym
 • Oferta dla młodzieży i dorosłych
 • Praktyki zagraniczne
 • Oferta dla osób z wykształceniem podstawowym
 • Możliwość zamieszkania w Internacie
 • Umowy o zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe z placówkami o najwyższej renomie.

Dokonaj właściwego wyboru i rozpocznij naukę od 01 września 2015r.

Odkryj urok zawodu TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH

03.07.2015

Piękne, profesjonalne pracownie czekają na kandydatów do zawodu. Już po pierwszym roku nauki osiągniesz kwalifikacje zwieńczone egzaminem zewnętrznym. Po drugim roku uzyskasz dyplom potwierdzający pełny profesjonalizm i tytuł zawodowy.

Więcej informacji w zakładce zawodu.

Poczuj klimat pracowni szkolnych – Zapraszamy do galerii »

Piknik na Jasnych Błoniach

03.07.2015

W piękny słoneczny dzień 24 maja 2015 r. na Jasnych Błoniach nauczyciele i uczniowie z Zachodniopomorskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie wzięli udział w imprezie plenerowej dla dużych i małych mieszkańców Szczecina zorganizowanej przez Wydział Kultury Fizycznej i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję promować szkołę wśród społeczności lokalnej przedstawiając swoje umiejętności zawodowe promujące zawody społeczne i medyczne tak bardzo potrzebne na rynku pracy. Między innymi Opiekun Osoby Starszej wraz z Terapeutą Zajęciowym przedstawiali elementy terapii zajęciowej dla dorosłych i dla dzieci, a Technik Masażysta masując chętnych mieszkańców przedstawiał zalety masażu jako formy rehabilitacji i relaksacji. Zainteresowanie naszą ofertą jak zawsze było ogromne zarówno wśród dorosłych jak i wśród dzieci, które bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach edukacyjnych i sportowych zaproponowanych przez naszych uczniów.

Zapraszamy do galerii »

Masaż dłoni

22.06.2015

Tak fantastyczne zajęcia w Kole Artystycznym mogły odbyć się po połączeniu wrażliwości na wizerunek zadbanej kobiety, dbającej o wygląd jak i o "kondycję" rąk oraz osoby, która artystycznie "współtworzy" terapeutów zajęciowych.

Odkryjemy tajemnicę: to kosmetolog, nauczyciel w zawodzie technik masażysta oraz nauczyciel w zawodzie terapeuta zajęciowy. Są to: Pani mgr Anna Hipsz i Pani mgr Izabela Stańczyk

Zapraszamy do galerii »

Zapraszamy do zakładki Koło Artystyczne »

Warsztaty z florystyki - Zajęcia w kole Artystycznym

22.06.2015

Czy kwiaty mogą być jeszcze piękniejsze? W rękach florystek zaczynają spełniać nadzwyczajne role. Uwalnia się ich wonna dusza i oczarowują. W nowej kreacji wkraczają na salony.

Zobaczcie w zakładce Koło Artystyczne »

Kalistenika

22.06.2015

Bartosz Rojek i Jacek Zagańczyk w "rzeźbach przestrzennych". Łącząc zdrowie z pięknem we wspólnej pasji sportu. Nie trzeba zazdrościć. Trzeba ćwiczyć! Zapraszają do działu "PASJE" ale przede wszystkim do treningów.

Czytaj cały artykuł »

Baltic Tall Ships Regatta 2015

17.06.2015

Finał regat w Szczecinie 12 - 15 czerwiec z udziałem ZCKZiU w Szczecinie

Uczniowie Zachodniopomorskiego Centrum Kształceni Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie, kształcący się w zawodzie technika masażysty w ramach współpracy z Centrum Żeglarskim świadczyli zabiegi masażu grupie wolontariuszy podczas tegorocznego Finału Regat.

czytaj dalej »

Niezapomniana Majówka

29.05.2015

To już TRZECIA WIELKA WYPRAWA KARKONOSKA masażystów i ich przyjaciół.

Jedziemy daleko!
Sięgamy wysoko!

Ten filmik dedykujemy naszemu przewodnikowi po górach i nie tylko - Panu magistrowi Andrzejowi Kędzierskiemu.

Zobacz film »

Masaż głęboki i masaż tensegracyjny

29.05.2015

21 maja odbyło się kolejne spotkanie w ramach Szkolnego Koła Masażu. Tematem był MASAŻ GŁĘBOKI I MASAŻ TENSEGRACYJNY.. Zapraszam na fotorelację autorstwa Bogusza Borkowskiego.

Zapraszam również na następne, ostatnie w tym roku szkolnym Koło w piątek 12 czerca o godz. 15.30 przy ul. Judyma. Gościem będzie fizjoterapeutka Dorota Nowak, która poprowadzi Masaż TAJSKI.

Opiekun Koła Anna Karaś

Zapraszamy do galerii »

Strony: 1 2 3 4 5

Archiwum aktualności - rok 2009 »