Z życia szkoły

Wspólna akcja WZSP i fundacji "Mam marzenie"

11.10.2010

Fundacja Mam marzenie ruszyła ze swoja misją w Polsce w lutym 2004 roku, zajmując się spełnianiem życzeń ciężko, często nieuleczalnie chorych dzieci. Raz w roku organizuje ogólnopolska imprezę, która ma uświadomić nam, jak ważne są marzenia w życiu najmłodszych i jak duże znaczenie dla ich realizacji maja prowadzone systematycznie badania profilaktyczne, dzięki którym w porę można wykryć zagrożenie chorobami nowotworowymi.

W sobotę 18 września w godzinach od 10.00-15.00, w Wojewódzkim Zespole Szkół Policealnych w Szczecinie przy ul Broniewskiego 9, zainteresowani rodzice mogli otrzymać skierowanie na USG brzucha swoich pociech i wykonać je od razu w pobliskim szpitalu przy ul Arkońskiej lub w Zdrojach. W czasie, gdy rodzice uczestniczyli w prelekcji prowadzonej przez lekarza wolontariusza, dzieci malowały swoje marzenia.

Atrakcji dla dzieci było wiele. Pani policjantka z Wydziału Prewencji pozwoliła przymierzać czapki, kamizelki kuloodporne, wsiadać do radiowozu i uruchomić "koguta". Dzieci z zainteresowaniem słuchały pogadanki o bezpieczeństwie na drodze. Była straż pożarna i pokaz ratownictwa medycznego, przesympatyczny klaun Mini Konewka. Dzieci pozowały do zdjęć, które wykonywały uczennice naszej Szkoły.

Przygotowanie sal oraz zagospodarowanie terenu wokół internatu ( miedzy innymi rozłożenie namiotów ) przygotowali uczniowie naszej Szkoły z kierunków : opiekunka dziecięca, dietetyk kl.I, ratownik medyczny kl.II przy wsparciu nauczycieli. Nasi uczniowie przygotowali gry i zabawy dla przybyłych dzieci oraz służyli pomocą przez cały czas trwania wydarzenia.

Koordynator akcji "Mam marzenie" Anna Lang w swoim sprawozdaniu napisała o Naszej szkole następujące słowa: dzięki wielkiemu sercu i zrozumieniu ze strony dyrekcji Wojewódzkiego Zespołu szkół policealnych w Szczecinie mieliśmy wspaniałe miejsce i cudownych ludzi do pomocy w tym dniu. Łącznie w mieście Szczecinie z badań USG skorzystało 70 dzieci, to o 1/3 więcej niż w roku poprzednim.

Akcja zbiórki krwi i tworzenia bazy niespokrewnionych dawców szpiku kostnego w Szczecinie trwa do 25 września. Powstała także pierwsza piosenka dla Fundacji Mam Marzenie, której można posłuchać pod adresem : www.myspace.com/holdmestill

Zapraszamy do galerii »

Ostatnie aktualności

Wagary? Nie! »

Młodzież ucząca się w WZSP w Szczecinie otwiera drzwi swojej szkoły a następnie zaprasza na spacer przez lasek Arkoński na Polanę Czerwoną.

Teraz My - Filip Grzelak »

Ołówkiem od H do B, lewą ręką wyczarowuje obrazy inspirowane symfonią wrażliwej duszy. Dzisiaj swój talent zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną transponuje w kierunku zawodu: technik dentystyczny. Wybór szkoły to impuls intuicji.

Wspólna akcja WZSP i fundacji "Mam marzenie" »

Fundacja Mam marzenie ruszyła ze swoja misją w Polsce w lutym 2004 roku, zajmując się spełnianiem życzeń ciężko, często nieuleczalnie chorych dzieci.

Wycieszka krajoznawcza do ogrodu dendrologicznego w Przelewicach »

W dniu 02.06. 2010 r. uczniowie z zawodów :Opiekun w Domu Pomocy Społecznej oraz Terapeuta Zajęciowy wraz z nauczycielami Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Szczecinie w ramach przedmiotu „Organizacja czasu wolnego” ...

Więcej aktualności

Targi edukacyjne w Radissonie »

4-go grudnia 2009 r. w hotelu Radisson odbyły się targi edukacyjne. Odwiedzali je tłumnie uczniowie gimnazjów i liceów, którzy planują swoją dalszą edukację...

Uroczystość wręczenia indeksów »

3-go listopada 2009 r. w Auli Pałacu Pod Globusem przy placu Orła Białego nr 2 odbyło się uroczyste wręczenie indeksów.

Koło Masażystów zaprasza - masaż Lomi Lomi »

Lomi Lomi to masaż o prastarej tradycji i korzeniach. Jego ojczyzną są Hawaje. Kryje się za nim filozofia Huny...

Podziękowania z PSMedycznej »

5-go października rozpczęła się budowa nowego centrum walki z nowotworem piersi, jednocześnie nasza szkoła podziękowała twórcom i pracownikom Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii za długoletnią współpracę.

O zawodzie technika elektroradiologii »

W związku z obchodami 50-lecia kształcenia w zawodzie Technik elektroradiolog w naszej szkole, prezentujemy pierwszy z serii materiałów związanych z zawodem i jego historią w PSMedycznej.

Czapki w górę! »

28 sierpnia zapraszamy absolwentów na uroczystość wręczenia dyplomów.

Wyprawa do rezerwatu Świdwie 2009 »

Kolejny raz porywa nas przyroda - majowa przygoda w rezerwacie Świdwie.

Obchody 50-lecia kształcenia techników farmaceutycznych »

Uroczyste obchody miały miejsce w naszej szkole 5-go czerwca 2009 roku. Byli wspaniali goście, była prezentacja i wykład naukowy, nie zabrakło wspomnień i łez wzruszenia...