Kalistenika

Kalistenika

22.06.2015

Ten artykuł nie powstał w celu propagowania haseł typu "zdrowy tryb zycia to jest to!" czy "odejdź od komputera i zamień się w bohatera" poniewaz kazdy ma swoje podejście do zycia i nie kazemy nikomu się podporządkować.

Chcemy z grubsza przekazać wam ile mozna zyskać nie tracąc nic na "prostych" ćwiczeniach korzystając z cięzaru własnego ciała. Ćwiczeniach na które kazdy, absolutnie kazdy znajdzie czas, miejsce i siły. Jedynie co nie kazdy ma to motywacja, którą postaramy się obudzić przedstawiając fakty potwierdzające powyzsze zdanie.

Zakładając, ze jesteś studentem/tką z pracą na pół etatu. Ponad połowa twojego tygodnia jest wypełniona po szkole pracą. Mimo to w ciągu tygodnia znajdziesz na pewno 30-45 min by w dowolnym miejscu, byle by była podłoga (co wyklucza problem znalezienia siłowni czy sali i tracenia czasu na dojazd) zrobić serię cwiczeń angazujących wiele partii miesni na raz pozwalające na krotki ale efektywny trening. Ćwiczeniami tymi są pompki podciagniecia(potrzebny drązek) i przysiady robione w roznoraki sposob oraz z rózną predkoscią. Takie ćwiczenia zaowocują wzmocnieniem mięśni stabilizujących główny filar człowieka jakim jest kręgosłup. Wzmocnione mięśnie brzucha i pleców mogą uchronić przed kalectwem, co więcej wykonując odpowiednie ćwiczenia jesteśmy w stanie sprawić by nasze ciało stało się bardziej mobilne i nieograniczające jakiekolwiek ruchy.

Mówiąc, ze kazdy znajdzie siły nie mamy na myśli ze od razu kazdemu wyjdzie poprawna pompka czy podciągnięcie. Będąc ludźmi mamy to szczęście ze mozemy zastosować wiele dźwigni które mogą nam pomóc w ćwiczeniu lub utrudnić. Przykładowo pompka w oparciu rekami o ścianę, pompka na kolanach, normalna pompka, pompka z uniesionymi nogami, pompka na rekach itd.

Mając to na względzie i widząc efekty, automatycznym zachowaniem jest to ze pragnie się znaleźć więcej czasu na ćwiczenia na własnym ciele. Robić coraz to nowsze i trudniejsze rzeczy w sporcie dla kazdego znanym nie od dzis aczkolwiek od niedawna uznanym. Sporcie od którego gimnastyka artystyczna jest tylko odnogą a mimo to kazdy jest wstanie zacząć i w miarę motywacji kontynuować. Sportem tym jest KALISTENIKA.

W Szczecinie trenowana przez grupę Street Workout Szczecin do których kazdy zainteresowany moze się dołączyć, zaczerpnąć wiedzy lub podzielić się informacjami na temat ćwiczeń na ciezarze ciała. Równiez w naszej szkole znaleźć mozna przedstawicieli grupy Street Workout Szczecin- Bartłomiej Rojek ,Jacek Zagańczyk

Ostatnie aktualności

Wagary? Nie! »

Młodzież ucząca się w WZSP w Szczecinie otwiera drzwi swojej szkoły a następnie zaprasza na spacer przez lasek Arkoński na Polanę Czerwoną.

Teraz My - Filip Grzelak »

Ołówkiem od H do B, lewą ręką wyczarowuje obrazy inspirowane symfonią wrażliwej duszy. Dzisiaj swój talent zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną transponuje w kierunku zawodu: technik dentystyczny. Wybór szkoły to impuls intuicji.

Wspólna akcja WZSP i fundacji "Mam marzenie" »

Fundacja Mam marzenie ruszyła ze swoja misją w Polsce w lutym 2004 roku, zajmując się spełnianiem życzeń ciężko, często nieuleczalnie chorych dzieci.

Wycieszka krajoznawcza do ogrodu dendrologicznego w Przelewicach »

W dniu 02.06. 2010 r. uczniowie z zawodów :Opiekun w Domu Pomocy Społecznej oraz Terapeuta Zajęciowy wraz z nauczycielami Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Szczecinie w ramach przedmiotu „Organizacja czasu wolnego” ...

Więcej aktualności

Targi edukacyjne w Radissonie »

4-go grudnia 2009 r. w hotelu Radisson odbyły się targi edukacyjne. Odwiedzali je tłumnie uczniowie gimnazjów i liceów, którzy planują swoją dalszą edukację...

Uroczystość wręczenia indeksów »

3-go listopada 2009 r. w Auli Pałacu Pod Globusem przy placu Orła Białego nr 2 odbyło się uroczyste wręczenie indeksów.

Koło Masażystów zaprasza - masaż Lomi Lomi »

Lomi Lomi to masaż o prastarej tradycji i korzeniach. Jego ojczyzną są Hawaje. Kryje się za nim filozofia Huny...

Podziękowania z PSMedycznej »

5-go października rozpczęła się budowa nowego centrum walki z nowotworem piersi, jednocześnie nasza szkoła podziękowała twórcom i pracownikom Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii za długoletnią współpracę.

O zawodzie technika elektroradiologii »

W związku z obchodami 50-lecia kształcenia w zawodzie Technik elektroradiolog w naszej szkole, prezentujemy pierwszy z serii materiałów związanych z zawodem i jego historią w PSMedycznej.

Czapki w górę! »

28 sierpnia zapraszamy absolwentów na uroczystość wręczenia dyplomów.

Wyprawa do rezerwatu Świdwie 2009 »

Kolejny raz porywa nas przyroda - majowa przygoda w rezerwacie Świdwie.

Obchody 50-lecia kształcenia techników farmaceutycznych »

Uroczyste obchody miały miejsce w naszej szkole 5-go czerwca 2009 roku. Byli wspaniali goście, była prezentacja i wykład naukowy, nie zabrakło wspomnień i łez wzruszenia...