Jesienne spotkania z gośćmi z Dia...

Jesienne spotkania z gośćmi z Diakonisches Bildungszentrum Lobetal...

14.11.2017

Jesienne spotkanie nauczycieli i młodzieży obu szkół przewidziane na dzień 14.11.2017r. w siedzibie Centrum ul. Broniewskiego 9 jak co roku okazało się profesjonalnym wydarzeniem.

W tym roku odbyły się zajęcia warsztatowo-metodyczne n/t:

"Podstawy programowe kształcenia zawodowego w Polsce i Niemczech w obszarze zawodów społecznych i medycznych w tym opiekuna osób starszych"

Nauczyciele z obydwu szkół dokonali wymiany w aspekcie Transferu wiedzy - wymiana doświadczeń- seminarium poświęcone analizie podstaw programowych kształcenia w zawodzie pomocowym –opiekun osoby starszej. Obydwie strony zaprezentowały swoje doświadczenia w edukacji kadr na rynek pomocy społecznej, przedstawiły drogi i dylematy w organizowaniu praktycznej nauki zawodu.

W tym czasie młodzież mogła poznać trochę historii, odwiedzając Muzeum Techniki.

Zarówno nauczyciele jak i uczniowie ze szkoły w Lobetalu odbyli także wizytę studyjną w pracowniach Zachodniopomorskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego – jak zwykle goście byli zachwyceni naszymi pracowniami, a w kuluarowych rozmowach podkreślali chęć ponownego spotkania.

Zapraszamy do galerii »

Ostatnie aktualności

Wagary? Nie! »

Młodzież ucząca się w WZSP w Szczecinie otwiera drzwi swojej szkoły a następnie zaprasza na spacer przez lasek Arkoński na Polanę Czerwoną.

Teraz My - Filip Grzelak »

Ołówkiem od H do B, lewą ręką wyczarowuje obrazy inspirowane symfonią wrażliwej duszy. Dzisiaj swój talent zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną transponuje w kierunku zawodu: technik dentystyczny. Wybór szkoły to impuls intuicji.

Wspólna akcja WZSP i fundacji "Mam marzenie" »

Fundacja Mam marzenie ruszyła ze swoja misją w Polsce w lutym 2004 roku, zajmując się spełnianiem życzeń ciężko, często nieuleczalnie chorych dzieci.

Wycieszka krajoznawcza do ogrodu dendrologicznego w Przelewicach »

W dniu 02.06. 2010 r. uczniowie z zawodów :Opiekun w Domu Pomocy Społecznej oraz Terapeuta Zajęciowy wraz z nauczycielami Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Szczecinie w ramach przedmiotu „Organizacja czasu wolnego” ...

Więcej aktualności

Targi edukacyjne w Radissonie »

4-go grudnia 2009 r. w hotelu Radisson odbyły się targi edukacyjne. Odwiedzali je tłumnie uczniowie gimnazjów i liceów, którzy planują swoją dalszą edukację...

Uroczystość wręczenia indeksów »

3-go listopada 2009 r. w Auli Pałacu Pod Globusem przy placu Orła Białego nr 2 odbyło się uroczyste wręczenie indeksów.

Koło Masażystów zaprasza - masaż Lomi Lomi »

Lomi Lomi to masaż o prastarej tradycji i korzeniach. Jego ojczyzną są Hawaje. Kryje się za nim filozofia Huny...

Podziękowania z PSMedycznej »

5-go października rozpczęła się budowa nowego centrum walki z nowotworem piersi, jednocześnie nasza szkoła podziękowała twórcom i pracownikom Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii za długoletnią współpracę.

O zawodzie technika elektroradiologii »

W związku z obchodami 50-lecia kształcenia w zawodzie Technik elektroradiolog w naszej szkole, prezentujemy pierwszy z serii materiałów związanych z zawodem i jego historią w PSMedycznej.

Czapki w górę! »

28 sierpnia zapraszamy absolwentów na uroczystość wręczenia dyplomów.

Wyprawa do rezerwatu Świdwie 2009 »

Kolejny raz porywa nas przyroda - majowa przygoda w rezerwacie Świdwie.

Obchody 50-lecia kształcenia techników farmaceutycznych »

Uroczyste obchody miały miejsce w naszej szkole 5-go czerwca 2009 roku. Byli wspaniali goście, była prezentacja i wykład naukowy, nie zabrakło wspomnień i łez wzruszenia...