Z życia szkoły

Uroczystość wręczenia indeksów

16.11.2009

3 listopada 2009r. w Auli Pałacu Pod Globusem przy placu Orła Białego nr 2 odbyło się uroczyste wręczenie indeksów. Indeks, to według Władysłwa Kopalińskiego "książeczka studenta do wpisywania wykładów, ocen itp.".

Wręczony w Wojewódzkim Zespole Szkół Policealnych w Szczecinie czyni go ważnym osobistym dokumentem, który utożsamia ze Szkołą, zawiera cenne wpisy wyników trudnej pracy związanej z nauką zawodu medycznego lub społecznego.

[ Kontynuacja z poprzedniej strony ]

Pani dyrektor Małgorzata Grędowicz składając gratulacje uczniom i słuchaczom, którzy w tym dniu zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej, indeks nazwała "osobistą kroniką", w której podpisy nauczycieli po latach stają się "autografami złożonymi przez Mistrzów".

Uroczystośc była podniosła, godna zaproszonych gości ale przede wszystkim dająca pozytywne emocje tym, którzy otrzymali indeks.

Życzeń było wiele! Najczęściej odnosiły się do ocen. Tych najlepszych! Ale, jak to w życiu bywa, na czwórki i trójki też znajdzie się miejsce. Absolwent będzie posiadał wiele umiejętności zawodowych, ale ta najważniejsza nie musi mieć miejsca w indeksie. To miejsce jest zarezerwowane w sercu:

  • technika elektroradiologa,
  • technika farmaceutycznego,
  • opiekuna w domu pomocy społecznej

oraz wielu innych zawodach służebnych ludzkim potrzebom - pacjentom.

Nie zabrakło też radości oraz uśmiechu! Niektóre indeksy "awansowały" do adresatów z poziomu sceny. Dosłownie!

Teraz jeszcze "otrzęsiny" i ... do nauki!!! A kciuki zawsze się przydadzą.

zobacz fotorelację »

Ostatnie aktualności

Wagary? Nie! »

Młodzież ucząca się w WZSP w Szczecinie otwiera drzwi swojej szkoły a następnie zaprasza na spacer przez lasek Arkoński na Polanę Czerwoną.

Teraz My - Filip Grzelak »

Ołówkiem od H do B, lewą ręką wyczarowuje obrazy inspirowane symfonią wrażliwej duszy. Dzisiaj swój talent zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną transponuje w kierunku zawodu: technik dentystyczny. Wybór szkoły to impuls intuicji.

Wspólna akcja WZSP i fundacji "Mam marzenie" »

Fundacja Mam marzenie ruszyła ze swoja misją w Polsce w lutym 2004 roku, zajmując się spełnianiem życzeń ciężko, często nieuleczalnie chorych dzieci.

Wycieszka krajoznawcza do ogrodu dendrologicznego w Przelewicach »

W dniu 02.06. 2010 r. uczniowie z zawodów :Opiekun w Domu Pomocy Społecznej oraz Terapeuta Zajęciowy wraz z nauczycielami Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Szczecinie w ramach przedmiotu „Organizacja czasu wolnego” ...

Więcej aktualności

Targi edukacyjne w Radissonie »

4-go grudnia 2009 r. w hotelu Radisson odbyły się targi edukacyjne. Odwiedzali je tłumnie uczniowie gimnazjów i liceów, którzy planują swoją dalszą edukację...

Uroczystość wręczenia indeksów »

3-go listopada 2009 r. w Auli Pałacu Pod Globusem przy placu Orła Białego nr 2 odbyło się uroczyste wręczenie indeksów.

Koło Masażystów zaprasza - masaż Lomi Lomi »

Lomi Lomi to masaż o prastarej tradycji i korzeniach. Jego ojczyzną są Hawaje. Kryje się za nim filozofia Huny...

Podziękowania z PSMedycznej »

5-go października rozpczęła się budowa nowego centrum walki z nowotworem piersi, jednocześnie nasza szkoła podziękowała twórcom i pracownikom Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii za długoletnią współpracę.

O zawodzie technika elektroradiologii »

W związku z obchodami 50-lecia kształcenia w zawodzie Technik elektroradiolog w naszej szkole, prezentujemy pierwszy z serii materiałów związanych z zawodem i jego historią w PSMedycznej.

Czapki w górę! »

28 sierpnia zapraszamy absolwentów na uroczystość wręczenia dyplomów.

Wyprawa do rezerwatu Świdwie 2009 »

Kolejny raz porywa nas przyroda - majowa przygoda w rezerwacie Świdwie.

Obchody 50-lecia kształcenia techników farmaceutycznych »

Uroczyste obchody miały miejsce w naszej szkole 5-go czerwca 2009 roku. Byli wspaniali goście, była prezentacja i wykład naukowy, nie zabrakło wspomnień i łez wzruszenia...