Fundacja Aktywnej Rehabilitacji

FAR – Fundacja Aktywnej Rehabilitacji

01.02.2018

My wiemy co jest wielkie a co jeszcze większe. Zuza Twardowska i Dawid Wejda Zapraszamy do przeczytania tekstu autorstwa ucznia ZCKZIu, Dawida Wejdy

AKTYWNY WEEKEND

Weekend 15 - 17 grudnia, był weekendem aktywnym na uczniów ZCKZIU Dawida Wejdy, oraz Zuzanny Twardowskiej z klasy IITM.

“Wzięliśmy udział w tak zwanej “weekendówce” Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, która odbyła się Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Już po raz kolejny mieliśmy możliwość współpracy jako kadra Fundacji na obozie dziecięcym, gdyż już wcześniej braliśmy udział w 2-tygodniowym obozie w Kołobrzegu (tam razem z Olą Oberzig). Nasze zadania na takich przedsięwzięciach, to między innymi: przygotowywanie treningów i prowadzenie ich, organizacja zabaw, ćwiczenia z dziećmi, opieka nad nimi, oraz nauka podopiecznych, jak samodzielnie funkcjonować w życiu codziennym. Jest to między innymi szkolenie z techniki jazdy, pokonywanie przeszkód, nauka przesiadania z wózka na łóżko lub krzesło, pomoc w czynnościach higienicznych, samoobsługi (np. wiązanie butów, robienie herbaty) i tym podobnych.

Fundacja ma pod swoimi skrzydłami dzieci o różnych stopniach niepełnosprawności ruchowej, dzięki temu możliwość pracy z nimi jest dla nas szkołą życia, oraz niesamowitą okazją do zdobywania nieocenionego doświadczenia w obyciu z różnymi rodzajami choroby. Rodzinna, życzliwa, ciepła atmosfera tam panująca, oraz ogromne doświadczenie osób tam pracujących jest dla nas wielką pomocą i motywacją. Mimo, że obozy są dla nas ciężkie fizycznie i psychicznie, z racji ogromu pracy, oraz konieczności bycie odpowiedzialnym 24 godziny na dobę - warto. Dlaczego? Bo wdzięczność dzieci, uśmiech na ich twarzach, energia bijąca z ich wnętrz jest dla nas zastrzykiem pozytywnej energii. Sprawia to, że stajemy się silniejsi, lepsi, nabieramy chęci do dalszej pracy, a gdy obóz dobiega końca wraz z odjazdem ostatniego dziecka, my już myślimy o kolejnym.”

Dawid Wejda

Ostatnie aktualności

Wagary? Nie! »

Młodzież ucząca się w WZSP w Szczecinie otwiera drzwi swojej szkoły a następnie zaprasza na spacer przez lasek Arkoński na Polanę Czerwoną.

Teraz My - Filip Grzelak »

Ołówkiem od H do B, lewą ręką wyczarowuje obrazy inspirowane symfonią wrażliwej duszy. Dzisiaj swój talent zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną transponuje w kierunku zawodu: technik dentystyczny. Wybór szkoły to impuls intuicji.

Wspólna akcja WZSP i fundacji "Mam marzenie" »

Fundacja Mam marzenie ruszyła ze swoja misją w Polsce w lutym 2004 roku, zajmując się spełnianiem życzeń ciężko, często nieuleczalnie chorych dzieci.

Wycieszka krajoznawcza do ogrodu dendrologicznego w Przelewicach »

W dniu 02.06. 2010 r. uczniowie z zawodów :Opiekun w Domu Pomocy Społecznej oraz Terapeuta Zajęciowy wraz z nauczycielami Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Szczecinie w ramach przedmiotu „Organizacja czasu wolnego” ...

Więcej aktualności

Targi edukacyjne w Radissonie »

4-go grudnia 2009 r. w hotelu Radisson odbyły się targi edukacyjne. Odwiedzali je tłumnie uczniowie gimnazjów i liceów, którzy planują swoją dalszą edukację...

Uroczystość wręczenia indeksów »

3-go listopada 2009 r. w Auli Pałacu Pod Globusem przy placu Orła Białego nr 2 odbyło się uroczyste wręczenie indeksów.

Koło Masażystów zaprasza - masaż Lomi Lomi »

Lomi Lomi to masaż o prastarej tradycji i korzeniach. Jego ojczyzną są Hawaje. Kryje się za nim filozofia Huny...

Podziękowania z PSMedycznej »

5-go października rozpczęła się budowa nowego centrum walki z nowotworem piersi, jednocześnie nasza szkoła podziękowała twórcom i pracownikom Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii za długoletnią współpracę.

O zawodzie technika elektroradiologii »

W związku z obchodami 50-lecia kształcenia w zawodzie Technik elektroradiolog w naszej szkole, prezentujemy pierwszy z serii materiałów związanych z zawodem i jego historią w PSMedycznej.

Czapki w górę! »

28 sierpnia zapraszamy absolwentów na uroczystość wręczenia dyplomów.

Wyprawa do rezerwatu Świdwie 2009 »

Kolejny raz porywa nas przyroda - majowa przygoda w rezerwacie Świdwie.

Obchody 50-lecia kształcenia techników farmaceutycznych »

Uroczyste obchody miały miejsce w naszej szkole 5-go czerwca 2009 roku. Byli wspaniali goście, była prezentacja i wykład naukowy, nie zabrakło wspomnień i łez wzruszenia...