Finał na Finał

Finał na Finał

21.08.2017

(Szczecin 09.08.2017)
Przy Wałach Chrobrego w Szczecinie na Wielkim Finale Regat The Tall Ships Races Szczecin 2017 pośród przepięknych żaglowców zacumowała skromna jednostka młodych adeptów sztuki masażu z ZCKZiU przy Broniewskiego 9 w Szczecinie. Odkrywcy zbolałych obszarów ciała, znawcy skutecznych technik radzenia sobie z napięciami mięśniowymi, pogromcy zmęczenia, niosący ratunek wolontariuszom i oficerom łącznikowym Regat.

Kiedy Centrum Żeglarskie po raz drugi zaproponowało współpracę dotyczącą świadczenia masażu profilaktycznego dla obsługi The Tall Ships Races decyzja Szkoły była oczywista i nie mogła być inna. Do dziś mamy w pamięci podziękowania i sympatyczne wyrazy uznania dla pracy rąk masażystów naszej szkoły podczas Regat w 2015r.

Czas Wielkiego Finału to dla naszej młodzieży i nauczycieli wakacyjny czas. Niemniej kilkanaście osób zarówno uczniów jak i absolwentów a nawet przyjaciół szkoły postanowiło znaleźć się w centrum tych ważnych dla naszego miasta i świata żeglarskiego wydarzeń. Przez trzy dni, od 5 do 7 sierpnia, walczyli ze zmęczonymi i napiętymi mięśniami karku, grzbietu, łydek i stóp zabieganych oficerów łącznikowych. Nauczyciele nie tylko czuwali ale czynnie włączali się do pracy wspierając młodzież. Atmosfera sympatii i wdzięczności towarzyszyła od pierwszego masażu. Chętnych na poddanie się relaksowi nie brakowało. Nie brakowało też zapału ze strony masażystów. Wystarczyło go jeszcze do zwiedzenia polskiego żaglowca Fryderyka Chopina. Mieliśmy możliwość zajrzenia pod pokład, w miejsca dostępne tylko dla załogi. Było to tym cenniejsze, że jednostka obchodziła w tym roku 25-lecie.

Wieść o naszych dobroczynnych dłoniach dotarła nawet do kapitana brazylijskiego żaglowca Cisne Branco, który osobiście złożył nam wizytę i pogratulował przedsięwzięcia. Nieobyło się bez pamiątkowego zdjęcia i zaproszenia do zwiedzenia żaglowca. Oprowadzeni po największych zakamarkach, nie wyłączając kajuty kapitana , w towarzystwie południowej urody marynarza, na długo zapamiętamy wrażenia z tych wyjątkowych dla nas Regat.

I tak naszą obecnością dopełniliśmy Wielki Finał Regat The Tall Ships Races Szczecin 2017 i finiszowaliśmy rok szkolny 2016/2017. Wzmocnieni zadowoleniem masowanych osób i organizatorów imprezy nabraliśmy wiatru w żagle i ochoty na kolejny rok w szkole.

Lista osób biorących udział w regatowych masażach Finał Regat 2017

 1. Myrcha Weronika
 2. Wejda Dawid
 3. Twardowska Zuzanna
 4. Oberzig Aleksandra
 5. Wolanicka Malwina
 6. Witkowska Sylwia
 7. Jakubowska Paulina
 8. Świerzewska Katarzyna
 9. Lost Jacek
 10. Sowisz Kamil
 11. Tumasz Klaudia
 12. Klimkowska Mirosława
 13. Greber Wiesław
 14. Kamińska Danuta
 15. Świłpa Joanna
 16. Nowakowska Paulina
 17. Sandra Kita
 18. Zięba Julita

Pod okiem nauczycieli

 • Mgr Helena Moryksiewicz
 • Mgr Helena Moryksiewicz
 • mgr Anna Karaś
 • mgr Jarosław Rafalski
 • mgr Andrzej Kędzierski
 • mgr Katarzyna Skumiał
 • mgr Iwona Mandryk

Serdecznie podziękowania dla Bogusza Borkowskiego za zdjęcia i oprowadzenie po i pod pokładem Fryderyka Chopina.

Anna karaś

Zapraszamy do galerii »

Ostatnie aktualności

Wagary? Nie! »

Młodzież ucząca się w WZSP w Szczecinie otwiera drzwi swojej szkoły a następnie zaprasza na spacer przez lasek Arkoński na Polanę Czerwoną.

Teraz My - Filip Grzelak »

Ołówkiem od H do B, lewą ręką wyczarowuje obrazy inspirowane symfonią wrażliwej duszy. Dzisiaj swój talent zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną transponuje w kierunku zawodu: technik dentystyczny. Wybór szkoły to impuls intuicji.

Wspólna akcja WZSP i fundacji "Mam marzenie" »

Fundacja Mam marzenie ruszyła ze swoja misją w Polsce w lutym 2004 roku, zajmując się spełnianiem życzeń ciężko, często nieuleczalnie chorych dzieci.

Wycieszka krajoznawcza do ogrodu dendrologicznego w Przelewicach »

W dniu 02.06. 2010 r. uczniowie z zawodów :Opiekun w Domu Pomocy Społecznej oraz Terapeuta Zajęciowy wraz z nauczycielami Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Szczecinie w ramach przedmiotu „Organizacja czasu wolnego” ...

Więcej aktualności

Targi edukacyjne w Radissonie »

4-go grudnia 2009 r. w hotelu Radisson odbyły się targi edukacyjne. Odwiedzali je tłumnie uczniowie gimnazjów i liceów, którzy planują swoją dalszą edukację...

Uroczystość wręczenia indeksów »

3-go listopada 2009 r. w Auli Pałacu Pod Globusem przy placu Orła Białego nr 2 odbyło się uroczyste wręczenie indeksów.

Koło Masażystów zaprasza - masaż Lomi Lomi »

Lomi Lomi to masaż o prastarej tradycji i korzeniach. Jego ojczyzną są Hawaje. Kryje się za nim filozofia Huny...

Podziękowania z PSMedycznej »

5-go października rozpczęła się budowa nowego centrum walki z nowotworem piersi, jednocześnie nasza szkoła podziękowała twórcom i pracownikom Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii za długoletnią współpracę.

O zawodzie technika elektroradiologii »

W związku z obchodami 50-lecia kształcenia w zawodzie Technik elektroradiolog w naszej szkole, prezentujemy pierwszy z serii materiałów związanych z zawodem i jego historią w PSMedycznej.

Czapki w górę! »

28 sierpnia zapraszamy absolwentów na uroczystość wręczenia dyplomów.

Wyprawa do rezerwatu Świdwie 2009 »

Kolejny raz porywa nas przyroda - majowa przygoda w rezerwacie Świdwie.

Obchody 50-lecia kształcenia techników farmaceutycznych »

Uroczyste obchody miały miejsce w naszej szkole 5-go czerwca 2009 roku. Byli wspaniali goście, była prezentacja i wykład naukowy, nie zabrakło wspomnień i łez wzruszenia...