Teraz My - Ania Gołąb

Ania Gołąb

25.01.2012

Wyżej, ciągle wyżej i dalej, ..grawitacja to metafizyka, .. żongluje, masuje, wspina się, walczy, strzela .. i pięknie się uśmiecha!
Nasza koleżanka.

Ania o sobie:

Z Selekcją i jej zimowym odpowiednikiem Ekstremalną Dwójką – później Kryptonim Kotlina zetknęłam się po raz pierwszy osiem lat temu. Niedzielne poranki spędzałam śledząc kolejne losy uczestników tych ekstremalnych gier terenowych i marzyłam, aby kiedyś wziąć udział w tym szaleństwie. Odważyłam się na to dopiero dwa lata temu, najpierw wzięłam udział w zimowej imprezie Kryptonim Kotlina, która umiejscowiona jest na malowniczych terenach Kotliny Kłodzkiej.

Ku zaskoczeniu mojemu i wszystkich instruktorów dotarłam do ścisłego finału. Pół roku później po raz pierwszy wystartowałam w Selekcji - grze terenowej wzorowanej na testach do mundurowych jednostek specjalnych. Mimo, iż nie ukończyłam, to jednak odpadłam dopiero po trzech dniach, kiedy z dwustu osób (głównie mężczyzn) zostało nas dwadzieścioro. W tym roku planuję ponownie wystartować i wreszcie ukończyć tę grę.

Od pięciu lat uczęszczam na treningi Bojowego Systemu Walki Kontaktowej Combat 56. Jest to system, który został opracowany przez majora Arkadiusza Kupsa na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych dla potrzeb 56 Kompanii Specjalnej i innych jednostek specjalnych Wojska Polskiego. Combat 56 bazuje na różnych stylach walki i oparty jest na prostych technikach mających na celu jak najszybsze wyeliminowanie napastnika.

Obecnie został zmodyfikowany dla celów i potrzeb cywili, jest to swego rodzaju samoobrona, która pozwala bezpiecznie czuć się na ulicy, w sklepie, samochodzie, czy w domu. Treningi prowadzone są przez autoryzowanych instruktorów, którzy są byłymi komandosami i jest dostępna tylko w kilku miastach w Polsce – w Szczecinie na szczęście też. Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają około dwie godziny.

Na treningi przychodzą zarówno mundurowi, jak i ludzie nie związani ze służbami. Dla mnie jest to forma pożytecznej aktywności ruchowej, która nie tylko pozwala się zmęczyć, ale także uczy jak zachować się w sytuacji kryzysowej. Co roku odbywają się staże regionalne i międzynarodowe, które są prowadzone przez twórcę systemu i zaproszonych przez niego gości z innych stylów walki. Jednak Combat 56 to nie tylko walka lecz również wspólne wypady na strzelnicę, czy paintball'a, a przede wszystkim dobra zabawa.

Ostatnie aktualności

Wagary? Nie! »

Młodzież ucząca się w WZSP w Szczecinie otwiera drzwi swojej szkoły a następnie zaprasza na spacer przez lasek Arkoński na Polanę Czerwoną.

Teraz My - Filip Grzelak »

Ołówkiem od H do B, lewą ręką wyczarowuje obrazy inspirowane symfonią wrażliwej duszy. Dzisiaj swój talent zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną transponuje w kierunku zawodu: technik dentystyczny. Wybór szkoły to impuls intuicji.

Wspólna akcja WZSP i fundacji "Mam marzenie" »

Fundacja Mam marzenie ruszyła ze swoja misją w Polsce w lutym 2004 roku, zajmując się spełnianiem życzeń ciężko, często nieuleczalnie chorych dzieci.

Wycieszka krajoznawcza do ogrodu dendrologicznego w Przelewicach »

W dniu 02.06. 2010 r. uczniowie z zawodów :Opiekun w Domu Pomocy Społecznej oraz Terapeuta Zajęciowy wraz z nauczycielami Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Szczecinie w ramach przedmiotu „Organizacja czasu wolnego” ...

Więcej aktualności

Targi edukacyjne w Radissonie »

4-go grudnia 2009 r. w hotelu Radisson odbyły się targi edukacyjne. Odwiedzali je tłumnie uczniowie gimnazjów i liceów, którzy planują swoją dalszą edukację...

Uroczystość wręczenia indeksów »

3-go listopada 2009 r. w Auli Pałacu Pod Globusem przy placu Orła Białego nr 2 odbyło się uroczyste wręczenie indeksów.

Koło Masażystów zaprasza - masaż Lomi Lomi »

Lomi Lomi to masaż o prastarej tradycji i korzeniach. Jego ojczyzną są Hawaje. Kryje się za nim filozofia Huny...

Podziękowania z PSMedycznej »

5-go października rozpczęła się budowa nowego centrum walki z nowotworem piersi, jednocześnie nasza szkoła podziękowała twórcom i pracownikom Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii za długoletnią współpracę.

O zawodzie technika elektroradiologii »

W związku z obchodami 50-lecia kształcenia w zawodzie Technik elektroradiolog w naszej szkole, prezentujemy pierwszy z serii materiałów związanych z zawodem i jego historią w PSMedycznej.

Czapki w górę! »

28 sierpnia zapraszamy absolwentów na uroczystość wręczenia dyplomów.

Wyprawa do rezerwatu Świdwie 2009 »

Kolejny raz porywa nas przyroda - majowa przygoda w rezerwacie Świdwie.

Obchody 50-lecia kształcenia techników farmaceutycznych »

Uroczyste obchody miały miejsce w naszej szkole 5-go czerwca 2009 roku. Byli wspaniali goście, była prezentacja i wykład naukowy, nie zabrakło wspomnień i łez wzruszenia...