Z życia szkoły

Obchody 50-lecia kształcenia techników farmaceutycznych

16.06.2009

zobacz foto-relację »
50 lat i kolejne dni mijają od niezwykle uroczystych obchodów Jubileuszu kształcenia w zawodzie "technik farmaceutyczny". Uroczyste obchody 50-lecia miały miejsce 5 czerwca 2009 w naszej szkole. Spotkanie po latach wzruszało, przypominało ale i wybiegało w przyszłość jaka kreśli się dla absolwentów w tym zawodzie. Organizatorzy zadbali o to, aby program Uroczystości usatysfakcjonował każdego, kto przyjął zaproszenie. Przybyli twórcy i pierwsi nauczyciele, między innymi:

  • prof. dr hab. Anna Put
  • prof. dr hab. Zygmunt Machoy
  • dr Leszek Staniszewski
  • mgr Krystyna Owczarek

Byli znamienici goście reprezentujący wszystkie instytucje, które zajmują się sprawami farmacji w Szczecinie , w województwie i w kraju. Galę zaszczycił wicemarszałek woj. zachodniopomorskiego Witold Jabłoński. Szczególnym Gościem była Pani mgr Genowefa- Tomczyk absolwentka Szkoły z 1959r.
Wszyscy wysłuchali wykładu nt. fitoterapii wygłoszonego przez uczennicę II-go roku Beatę Ciesielską.

[ Kontynuacja z poprzedniej strony ]

Był to argument, którego użyła pani mgr Bernadeta Łęga przekonując o wysokim poziomie wiedzy i umiejętnościach absolwentów. Zgromadzeni w skupieniu wysłuchali historii Wydziału wzbogaconej prezentacją multimedialną. Autorka z aptekarską dokładnością, rzetelnością faktów, nauczycielską pasją i umiłowaniem zawodu przedstawiła chronologicznie rozwój Wydziału nie pomijając nikogo, kto zapisał się na kartach tej historii. Z dumą i satysfakcją przywołała 100%-ową zdawalność w egzaminie zewnętrznym. Czyż trzeba większej nagrody?

W gronie honorowych Gości była siostra Pani mgr Aleksandry Dobrzyńskiej, współzałożycielki Wydziału Farmacji. Jej imię otrzymała jedna z pracowni "technologii postaci leków".

Następnie po krótkiej refleksyjnej chwili spędzonej w pobliski Kościele, Goście spotkali się towarzysko w kawiarenkach w które zamieniły się stołówka i świetlica w internacie Szkoły. Bajkowe scenariusze zaaranżowane przez Panie Annę Opatowicz oraz Barbarę Buczkowską sprzyjały rozmowom, wspomnieniom, przekładaniu kart kronik z obrazami dawnego Szczecina w tle. Dekoracja przenosiła do zielonego pachnącego lasu oraz na ukwiecone łąki. Maki, margaretki i kąkole otulały farmaceutyczne utensylia i różnorodne przedmioty z rozwoju farmacji. Wzbogacały wspomnienia i nastrój.

Nie zawiódł catering!
Każdy Gość otrzymał w upominku saszetkę z płatkami róż, którą organizatorzy wręczyli z nadzieją, że ich zapach przetrwa do kolejnego jubileuszu

Wybrane fragmenty z prezentacji historii Wydziału

"Zmieniała się nazwa szkoły, zmieniali się dyrektorzy, nauczyciele, zmieniały przedmioty i podstawy programowe, ale szkoła wymagająca zdyscyplinowania, sumienności, wytrwałości i dużego zaangażowania nie tylko umożliwiła nam zaspokojenie poznawczej ciekawości, ale również zapewniła i zapewnia w dalszym ciągu zdobycie poszukiwanego na rynku pracy zawodu niosącego pomoc człowiekowi choremu".
"Spotkaliśmy w szkole świetnych, doświadczonych, życzliwych nauczycieli i opiekunów. Nauczycieli – Mistrzów. Może czasami zbyt wymagających, ale odpowiedzialnych za kształtowanie naszych umysłów i serc, gotowych poświęcić młodzieży jak najwięcej czasu".
"W imieniu nauczycieli pragnę złożyć serdeczne podziękowanie wszystkim Dyrektorom Szkoły za zrozumienie naszych problemów i potrzeb. To dzięki Nim możemy obecnie prowadzić zajęcia w odremontowanych salach wykładowych i ćwiczeniowych wyposażonych w nowoczesną aparaturę, sprzęt audiowizualny i multimedialny".
"Miarą osiągnięć i wyznacznikiem sukcesów każdej szkoły jest nie tylko rozbudowa budynków i ich wyposażenie w najnowocześniejszy sprzęt i aparaturę, ale przede wszystkim dbałość o poziom kształcenia uczniów".

mgr farmacji Bernadeta Łega

Ostatnie aktualności

Wagary? Nie! »

Młodzież ucząca się w WZSP w Szczecinie otwiera drzwi swojej szkoły a następnie zaprasza na spacer przez lasek Arkoński na Polanę Czerwoną.

Teraz My - Filip Grzelak »

Ołówkiem od H do B, lewą ręką wyczarowuje obrazy inspirowane symfonią wrażliwej duszy. Dzisiaj swój talent zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną transponuje w kierunku zawodu: technik dentystyczny. Wybór szkoły to impuls intuicji.

Wspólna akcja WZSP i fundacji "Mam marzenie" »

Fundacja Mam marzenie ruszyła ze swoja misją w Polsce w lutym 2004 roku, zajmując się spełnianiem życzeń ciężko, często nieuleczalnie chorych dzieci.

Wycieszka krajoznawcza do ogrodu dendrologicznego w Przelewicach »

W dniu 02.06. 2010 r. uczniowie z zawodów :Opiekun w Domu Pomocy Społecznej oraz Terapeuta Zajęciowy wraz z nauczycielami Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Szczecinie w ramach przedmiotu „Organizacja czasu wolnego” ...

Więcej aktualności

Targi edukacyjne w Radissonie »

4-go grudnia 2009 r. w hotelu Radisson odbyły się targi edukacyjne. Odwiedzali je tłumnie uczniowie gimnazjów i liceów, którzy planują swoją dalszą edukację...

Uroczystość wręczenia indeksów »

3-go listopada 2009 r. w Auli Pałacu Pod Globusem przy placu Orła Białego nr 2 odbyło się uroczyste wręczenie indeksów.

Koło Masażystów zaprasza - masaż Lomi Lomi »

Lomi Lomi to masaż o prastarej tradycji i korzeniach. Jego ojczyzną są Hawaje. Kryje się za nim filozofia Huny...

Podziękowania z PSMedycznej »

5-go października rozpczęła się budowa nowego centrum walki z nowotworem piersi, jednocześnie nasza szkoła podziękowała twórcom i pracownikom Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii za długoletnią współpracę.

O zawodzie technika elektroradiologii »

W związku z obchodami 50-lecia kształcenia w zawodzie Technik elektroradiolog w naszej szkole, prezentujemy pierwszy z serii materiałów związanych z zawodem i jego historią w PSMedycznej.

Czapki w górę! »

28 sierpnia zapraszamy absolwentów na uroczystość wręczenia dyplomów.

Wyprawa do rezerwatu Świdwie 2009 »

Kolejny raz porywa nas przyroda - majowa przygoda w rezerwacie Świdwie.

Obchody 50-lecia kształcenia techników farmaceutycznych »

Uroczyste obchody miały miejsce w naszej szkole 5-go czerwca 2009 roku. Byli wspaniali goście, była prezentacja i wykład naukowy, nie zabrakło wspomnień i łez wzruszenia...